Meizu MX3: tohle nás má ohromit? [preview]

Reklama

 

Líbivý telefon to hraje na design Applu a vysoký výkon hardwaru. Pro focení a video se moc neosvědčil, prostředí Flyme je nutné přivyknout. Meizu má určitě na čem zapracovat!

MeizuMX3_2

Meizu MX3

Rozměry: 139 × 72 × 9 mm, 143 g
Displej: 5,1″, 1080 × 1800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1600 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 64000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Meizu MX3 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Čínský telefon Meizu MX3 je k mání u O2 za bezmála 7,5 tisíc, koupíte v jejich e-shopu. V ceně jdou dva kryty navíc, které se však nepochopitelně těžko vyměňují. V balení s mobilem dostanete speciální nástroj pro zatlačení na zámeček a pak jej krkolomně vypáčíte od těla mobilu. Tohle řešení bych doporučil designérům občas použít, je to o nervy a také nehty.

MeizuMX3_detail_2MeizuMX3_detail_1MeizuMX3_detail_3MeizuMX3_detail_8

Konstrukce telefonu je jinak skvěle pevná, také díky ochrannému sklu na displeji. Zaoblené hrany a zadní kryt se v ruce drží skvěle, možná bych uvítal neklouzavou matnou variantu. Zadní kryt je od pokládání dost poškrábaný, tady výrobce nezvolil tvrdý materiál. Displej s velikostí 5,1 palců nabízí dostatečně velký obraz, po designové stránce je skvělé vidět, že displej je téměř ke krajům. Jas displej se dá regulovat ručně, což doporučuji, automatika světlem dost šetří i v přítmí. Rozlišení je rozhodně na jedničku. Jediné senzorové tlačítko s kulatým symbolem umí bílým blikáním dát najevo zmeškanou událost, jeho intenzitu lze upravit.

Ukázkové 8Mpx fotky z Meizu MX3

MeizuMX3_foto_4MeizuMX3_foto_3MeizuMX3_foto_2MeizuMX3_foto_1

Zadní snímač 8 Mpx doprovází LED blesk, snímky však rozhodně zůstávají za očekávání. V nejvyšší kvalitě máte záběry v poměru 3:4, velké problémy jsou se zataženým počasím, světlá místa se hned přepalují a nevypadá to dobře. Když je slunečno, fotí mobil bez problémů. Nabízí se dokonce režim HDR a ruční úpravy parametrů. Telefon občas bojuje se zaostřením objektů, a to také ve videích, která umí natočit kompletně neostrá. Tradiční recenzi připravíme v následujících dnech.

1080p video z Meizu MX3

Reklama