Menší, ale stejně dobrý: HTC One Mini [preview]

Reklama

HTC představilo zmenšenou verzi svého skoro jediného mobilu HTC One. I přes zmenšené rozměry je ještě pořád dost velký, zachoval si skvělou výbavu a ultrapixelový fotoaparát, který se snaží softwarovými úpravami a objektivem vylepšit 4Mpx snímací čip.

HTC za posledních pár měsíců mnoho telefonů nepředstavilo, veškeré naděje upírá ke špičkovému HTC One, v němž se mimo jiné pokusilo prolomit tabu týkající se počtu megapixelu. Tzv. ultrapixelový fotoaparát má sice tabulkově nízké rozlišení, vysokou světelností objektivu a různými softwarovými kejklemi ale tento hendikep více než vyrovnává a snímky z něj vzešlé jsou skutečně kvalitní.

Nyní tedy přichází na trh zmenšená verze tohoto telefonu, výrobce ji označuje, jak jinak HTC One Mini. Jeho rozměry ale příliš mini nejsou – 132 × 63 × 9 mm doplněných hmotností 122 g. Do takového těla se krásně vejde 4,3″ displej s rozlišením 780 × 1280 bodů, který zobrazuje obvyklých 16 milionů barev a je samozřejmě dotykový. Právě na něm budete sledovat všemožná vylepšení i „vylepšení“, kterými HTC doplnilo operační systém Android.

HTC_One_Mini

O pohon se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,4 GHz, systém i aplikace si krásně vrní v 1GB paměti RAM, zatímco vaše data mohou být ukládána do 16GB uživatelského úložiště. Datová výbava je takříkajíc „v plné palbě“ až po HSPA+ 42 (chybějící LTE nám zatím vadit nemusí), z dalších komunikačních kanálů zmíním Wi-Fi a GPS (včetně podpory ruského systému Glonass).

HTC_One_vs_HTC_One_Mini

HTC One Mini bude k dispozici v černé a stříbrné variantě, cena a dostupnost zatím nebyla oznámena.

HTC One Mini

Rozměry: 132 × 63 × 9 mm, 122 g
Displej: 4,3″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 2 jádra, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, 16000 MB, ne
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 4 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Reklama