Mercusys Halo H30G – mesh Wi-Fi se zabydlí i u vás [recenze]

Reklama

Pokrytí stabilním signálem Wi-Fi si můžete zajistit nasazením mesh systému s vynikajícím pokrytím a hlavně to vyjde na pár stovek.

Mercusys Halo H30G je dostupný mesh Wi-Fi systém od věhlasného TP-Linku. Značka Mercusys je v porovnání s produkty TP-Link levnější, avšak nic jí to neubírá na funkčnosti a vždy se dočkáte plné podpory s aktualizacemi. A to se počítá. Dvoupásmový Wi-Fi systém Mercusys Halo H30G podporuje rychlosti 867 Mb/s na 5GHz a 400 Mb/s na 2,4GHz. Jen o pár stovek je dražší vyšší model  Mercusys Halo H50G rychlostmi až 600Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1300 Mb/s v 5GHz pásmu. Řada Halo od Mercusysu nepodporuje wi-Fi 6, to už musíte sáhnout výše k řadě X.

Na kolik to vyjde? V českých eshopech najdete různé ceny, H30G 2 jednotky vyjdou na cca 1500 Kč, pro 3 jednotky asi za 1 900 Kč. Pro H50G a 2 jednotky také za 1 500 Kč, za 3 jednotky asi 2 000 Kč.

Systém mesh Wi-Fi představuje skvělé a pohodlné řešení pro pokrytí velkého prostoru či pater stabilním signálem Wi-Fi. Jednotky v systému spolu komunikují a zařízení (mobily, notebooky, TV…) se mezi nimi plynule přepínají tak, aby měly vždy nejlepší signál, navenek se tváří jako jedna Wi-Fi síť. Nemusíte tak řešit nějaké Wi-Fi opakovače do zásuvek apod. Již dvě jednotky systému pokryjí až 260 m2 v ideálních podmínkách, pro 3 jednotky je to na pokrytí klidně rodinného domu včetně pater.

Na testování jsem obdržel 2 jednotky Mercusys Halo H30G, což pro můj byt v paneláku s rozlohou asi 80 m2 dostatečný výkon na pokrytí. A potvrdilo se. Samotné jednotky jsou lehké plastové kostky o hraně cca 9 cm, každá vyžaduje napájení do zásuvky, délka kabelu je asi 1,5mm, tenký kabel snadno protáhnete nábytkem apod. Obě jednotky jsou na pohled jako dvojčata, ve výbavě také zcela shodné – obě mají 2x gigabitové LAN a Wi-Fi standardu IEEE 802.11 a/n/ac 5 GHz, IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz. Vepředu neruší decentní bílá informační LED a to je vše. Kostky jsou velmi lehké, ocenil bych možná protiskluzové nálepky zespodu, po nábytku jezdí jako po ledu. Při práci se kostky decentně zahřívají, pro chlazení mají dole perforování.

Budování domácí mesh Wi-Fi sítě je s Mercusysem hračkou. Stačí instaloval počeštěnou mobilní aplikaci pro Android či Ois, zaregistrovat e-mail a sledovat pokyny. Připojí se LAN zdrojového internetu do jedné jednotky, průvodce poradí s nastavením jména a hesla sítě, dále s připojením další jednotky. V aplikaci můžete sledovat připojená zařízení, zakážete nepovolená zařízení, statistiky využití sítě, či aktualizace systému jednotek. Množství připojených zařízení k síti je takřka neomezené. Aplikace také nabízí třeba rodičovskou kontrolu k filtrování obsahu do dětských zařízení.

Závěr

Mesh Wi-Fi nevyžaduje žádnou údržbu během používání, v mém případě doslova zdomácněl při nasazení pro denní práci na počítači, obsluze několika telefonů, Wi-Fi kamery, smart TV Samsungu. U mého panelákového bytu ze zdmi ze železobetonu ani v nejzazší místnosti neklesl signál z plného pokrytí. Tohle řešení mesh Wi-Fi za skvělých 1 499 Kč udělá velkou parádu!

Reklama