Meteor: nenechte se překvapit přeháňkami (recenze aplikace)

Reklama

Propojte svůj telefon s meteorologickým radarem, který hlídá srážky nad Českou republikou. Budete přesně vědět, jestli zmoknete nebo vyrazíte stavět sněhuláky. Aplikace umí srážky i předpovídat!

Aplikace Meteor čerpá informace přímo z meteorologického radaru Českého hydrometeorologického ústavu (CHMI), takže obsahuje věrohodná data. Aplikace po spuštění automaticky lokalizuje vaši polohu a ukáže na Google mapách aktuální situaci, podle kompasu přidává pohled, kterým se díváte. Horní lišta dává informace o času, můžete data obnovit nebo se přepnout na polohu, pokud se po mapě posunete jinam. Dva posuvníky vpravo umožňují zoom mapy a regulovat lze průhlednost srážkových dat nad mapou (abyste věděli, které obce jsou srážkami zasažena).

Dolní pruh ukazuje vývoj srážek v minulosti, oranžová políčka naznačují budoucnost. S posunem se upravuje časový údaj, takže víte, kdy srážky asi přijdou, či jak budou dlouho trvat. Snímky se obnovují co 10 minut, do budoucnosti nahlédnete na 50 min.

Bohaté nastavení umí zapnout satelitní mapu, vypnout se dají posuvníky a stupnici odrazivosti na hlavním displeji. Aplikace obsahuje i malý aktivní widget, ten ukazuje mapu republiky se srážkami; po klepnutí startuje aplikace. Škoda, že widget není rozměrnější. I tak se Meteor povedl, je to zajímavá aplikace pro sledování srážek s plynulým chodem a všemi potřebnými informacemi.

Cena: freeware

Operační systém: Android 1.5 a vyšší

Odkaz ke stažení

Testováno na mobilu Meizu M9.

Emgeton MEIZU M9 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama