Mezi Mostem a Litvínovem se připojíte k Wi-Fi

Reklama

T-Mobile zajišťuje pokrytí signálem Wi-Fi v tramvajových soupravách, které spojují severočeská města Most a Litvínov. Systém splňuje náročné drážní předpisy.

Městská hromadná doprava je zase o něco modernější, na severu Čech do ní totiž instalovali Wi-Fi. Dodavatelem datových služeb je T-Mobile, o technické řešení se postaral T-Mobile ve spolupráci s českým výrobcem DataRail.

Zařízení se nachází v prostoru nad řidičem a jeho antény ve vozidle pokrývají rovnoměrně signálem celou dvouvozovou tramvajovou soupravu. Každá souprava je osazena routerem obsahující až osm SIM karet, díky nimž zařízení využívá mobilní signál více operátorů. Datový tok se pak skládá v centrálním routru v datacentru. To garantuje tramvají to nejlepší možné připojení bez výpadků včetně nerušeného sledování streamovaných médií v kterémkoliv místě trasy.

Tato výhoda se projeví především na trase v odlehlejších oblastech, kde mobilní pokrytí není dostatečně silné, např. v polích u Kopistské výsypky. V místech s kvalitním pokrytím dokáže jednotka sečíst přijímaný signál ze všech svých SIM karet a navýšit cestujícím rychlost připojení.

Instalace jednotek byla zatím provedena ve třech vozech, které budou využívány přednostně na linkách mezi oběma městy Mostem a Litvínovem, to znamená linky č. 4, č. 1 a č. 40.

Reklama