MHDapp: další nejlepší jízdní řády? [aplikace]

Reklama

Aplikací, které nabízejí přehledné dopravní spojení, najdete v AppStore hned několik. A většinou s velmi dobrým hodnocením. MHDapp si v popularitě také nestojí špatně. Nabízí desítky jízdních řádů, je přehledná, s několika velmi užitečnými funkcemi.

Vzhled MHDapp mě v první chvíli překvapil. Úvodní obrazovka není nijak přeplácaná, chvíli jsem také musel přemýšlet o funkci levé spodní ikony. Informace, které se vztahují k aktuálnímu jízdnímu řádu ve vybraném městě, jsou ale velmi dobrým nápadem.

Nejprve je dobré zvolit si v nastavení město, v nabídce jsou jich desítky. Už z názvu aplikace je možná jasné, že vlaková spojení se tentokrát nekonají, nebo jsem je v přehledu neobjevil. Větším problémem pro mne je, že aplikace nepočítá se zastávkami, které jsou už fakticky mimo vybrané město, ale městské spoje k nim dojíždějí. To je docela velká chyba.

Co naopak považuji za velmi užitečné, je zadání upozornění na konec platnosti vašeho jízdného, stejně tak si globálně nastavíte dobu upozornění, které se ozve před vámi nastavenou cestou. Škoda, že je maximum jen deset minut, občas jsou přípravy na cestu trochu delší.

Při zadávání spojení funguje u zastávek našeptávač, počítá i s tím, že neznáte začátek jména zastávky. Zvolit můžete i průjezdní bod, přes který chcete cestovat. Startovní i cílový bod se dají prohodit, pokud na stejné trase cestujete častěji, určitě využijete možnosti přidat si cestu do oblíbených. Ukládají se jenom zastávky, časy se vždy vyhledají aktuální.

Výpis spojení velmi přehledně ukazuje, kdy odjíždí nejbližší spoje, zda musíte přestupovat a kdy se dostanete do cíle. V podrobnějších informacích zjistíte i to, jak dlouho budete cestovat konkrétním dopravním prostředkem a kolik času máte na přestup.

MHDapp je zdarma a za vyzkoušení rozhodně stojí. Přinejmenším v přehlednosti je dle mého názoru bezkonkurenční.

Operační systém: iOS 3 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama