Microsoft ukazuje budoucnost tabletů

Reklama

Kdo by to čekal, že právě Microsoft, který tablety dlouho ignoroval, představí takto zajímavou novinku. Že by tablet mohl nahradit notebook jsme dlouho nevěřili, u Microsoft Surface už to ale tak nepravděpodobně nevypadá.

Microsoft překvapil nejenom inovativností svého řešení, ale také tím, že tablet vyrobil přímo on. To je hodně neobvyklé, hardwarové věci měl vždy na starosti některý partner, Microsoft se staral pouze o software. U tabletu Surface to ale bude jinak.

Největším zklamáním je pro nás operační systém, nelze se ale divit, že Microsoft počítá s Windows 8 nebo Windows RT. Takže žádná platforma, se kterou bychom měli (prozatím) zkušenost na mobilních zařízeních. Verze s Windows RT bude o něco lehčí a méně vybavená než tablet s Windows 8, který má rozlišení displeje skvělých 1920 × 1080 bodů (druhá verze si vystačí s HD rozlišením). Úhlopříčka nabídne každopádně 10,6“. Displej je pochopitelně dotykový, ovládat půjde přes stylus i klasicky prstem. Další technické specifikace najdete na obrázku. V průběhu měsíců se ještě budou doplňovat, tablet se na trhu těžko objeví dříve než za 3 měsíce.

Proč ale píšeme o tabletu s Windows 8 právě na mobinfu? Klíčovou součástí je totiž ovládání, které se podle našeho názoru pokusí spousta konkurentů napodobit a určitě se s ním budeme často setkávat i u tabletů s mobilními OS.

Microsoft totiž pro svůj tablet připravil dvě mimořádně tenké a praktické klávesnice. Větší úžas rozhodně vzbudí ta s názvem Touch Cover, která má tloušťku pouze 3 mm a je dotyková. Můžete ji použít jak pro psaní, tak jako klasický touchpad. Klávesnice se navíc k tabletu velmi snadno připíná a díky své tloušťce a materiálu poslouží i jako obal. Navíc velmi odolný, kterému by nemělo vadit ani případné polití vodou. Microsoft si dal záležet i na designu a nabídce různých barev pro klávesnici.


Druhým typem klávesnice bude Type Cover, o pouhé 2 mm tlustější, už ale s klasickými tlačítky.

Tak jak se vám nový tablet-notebook od Microsoftu líbí? Co myslíte, jak dlouho bude trvat než podobné řešení nabídnou i konkurenti?

Reklama