Microsoft ukončí podporu Windows Phone 7.8 a 8 v roce 2014

Reklama

Microsoft podporuje své produkty 18 měsíců od data prvního uvedení. To se týká i operačních systémů pro mobilní telefony, které od roku 2014 nebudou dostávat žádné nové aktualizace. Také to napovídá, že Microsoft chystá další verze, které ty stávající nahradí.

Na webu Microsoftu je k vidění tabulka oznamující datum zahájení prodeje a datum ukončení podpory jednotlivých verzí operačního systému Windows Phone. Pro verzi 7.8 skončí podpora 9. září 2014, pro Windows Phone 8 skončí podpora dokonce už 8. července 2014.

Co to v praxi znamená? Do uvedené doby Microsoft garantuje vydávání aktualizací a bezpečnostních oprav, ladění drobných chyb a podporu vývojářů. Jakmile odbije půlnoc výše zmíněných dnů, veškerá podpora ze strany Microsoftu skončí. Telefony s danými systémy vám samozřejmě budou fungovat i nadále, jen už se zkrátka nebudou vyvíjet.

WindowsPhone8X_Multi

To je na jednu stranu nemilá zpráva pro všechny, kdo si koupí např. mobily Nokia Lumia, které se teprve teď začínají dostávat na náš trh. Na druhou stranu, průměrný Evropan obměňuje mobil každých 18 měsíců (a u smartphonů je tato lhůta pravděpodobně ještě kratší), takže mu pár měsíců bez podpory výrobce asi těžkou hlavu neudělá.

Uvedená data navíc naznačují, že nejpozději v červenci příštího roku přijde Microsoft s novou verzí operačního systému Windows Phone. Tedy, přijít s ní musí podstatně dříve, aby ji výrobci stihli nasadit do svých mobilních telefonů.

Reklama