Microsoftu se s jeho tablety příliš nedaří

Reklama

Když se řekne tablet, většina lidí si představí buď Apple iPad nebo nějaký tablet s Androidem, například značky Samsung.  jen málokdo ví, že tablety vyrábí i Microsoft, dokonce s operačním systémem Windows. Není divu, na trhu se jim zrovna moc nedaří.

Přiznává to dokonce sám Microsoft, kterému se ve finančních výsledcích objevila ztráta ve výši takřka jedné miliardy dolarů právě za tabletu Surface RT. Šéf Microsoftu Steve Ballmer následně v médiích přiznal, že firma objednala u výrobců příliš mnoho tabletů a teď je nemůže prodat, takže jí leží bezúčelně ve skladech.

SurfaceRT

Nepomohlo ani nedávné zlevnění tabletů o 150 dolarů (asi 3 000 Kč), takže cena nejlevnějšího tabletu Surface RT činí 350 dolarů (asi 7 000 Kč). Microsoft tak v oblasti tabletů bojuje se stejnými problémy jako v oblasti telefonů. Lidí mají zafixována, že Windows jsou uživatelsky nepříjemný systém, který zvyšuje cenu zařízení, a upřednostňují zkrátka přístroje s Androidem. V telefonech se mu začíná boj proti těmto předsudkům dařit, snad budou následovat i tablety.

Reklama