Mio Cyclo: nové GPS cyklopočítače pod stromek

Reklama

Mio se kromě autonavigací pustilo do produkce zařízení na cyklořídítka. Zajímavé produkty s GPS odolají vodě a nabízejí sportovní funkce. Pokud hledáte dárek pro cyklistu, máte další tip!

Mio už dlouhé roky známe z autonavigací, takže vstup do světa cyklistiky je malým překvapením. Mio se rozhodlo konkurovat zavedenému Garminu, který podobná zařízení již nějakou dobu vyrábí, jde o jeho modely Edge. Mio začalo prodávat hned tři modely cyklopočítačů – Mio Cyclo 100, Cyclo 105 a Cyclo 105 HC.

Mio Cyclo 100/105/105 HC ve zkratce

  • GPS zařízení
  • Voděodolnost IPX7
  • Podsvětlený displej
  • Export tras
  • Přijímač ANT+ u modelu 105
  • Snímače kadence, rychlosti, tepu v balení u modelu 105 HC
MIO Cyclo 100 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

MIO Cyclo 105 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

MIO Cyclo 105 HC lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Tyto produkty patří na řídítka, umí díky GPS ukládat informace o jízdě na kole, vzít jej můžete třeba i na běh, výlet po horách a další aktivity. Mio Cyclo eviduje spálené kalorie, nadmořskou výšku, polohu, rychlost, vzdálenost. Díky voděodolnosti IPX7 (chráněno proti ponoření do vody na 30 min v hloubce 1 m) se ně lze spolehnout i v pořádném lijáku nebo sněžení.

Mio Cyclo 100 je nejlevnější v nabídce, proti Cyclo 105 a 105 HC mu chybí ANT+ přijímač pro bezdrátový přenos dat z hrudního pásu, tj. monitoru tepu a snímače frekvence šlapání a rychlosti kola. Cyclo 105 HC v základním balení obsahuje hrudní pás i snímač otáček. Všechny Cyclo obsahují kvalitní držák na řídítka či představec.

Mio Cyclo mají společný design s bílými plasty, Cyclo 105 má kolem displeje tmavý rám. Displeje jsou veliké 1,8″ s antireflexní úpravou. Po stisku tlačítka se podsvítí černobílé zobrazení. Mio Cyclo jsou plně počeštěné, na jedno nabití by měly vydržet až 18 hodin.

Bočními tlačítky se dá pohybovat v jednoduchém menu s nastavením osobních dat, ovládají také přepínání okruhů. V paměti zařízení se trasa ukládá automaticky, po návratu k počítači ji lze exportovat přes aplikaci Mio Share. Mio Cyclo jsem měl možnost osahat a pohyb v menu je intuitivní a svižný. Pro test Mio Cyclo vyčkám do jarních měsíců.

Reklama