Mio MiVue 338 a 358: natočte si silniční piráty!

Reklama

Mio se vedle automobilových navigací pustilo do světa HD kamer. Nově představené dva modely se uplatní pro záznam jízdy, dokonce obsahují senzory, které nahrávání spustí automaticky.

Mio MiVue 338 a 358 jsou dvě podobné kamerky s podporou záznamu HD videa. Vyšší model 358 umí fullHD (1080p); obě obsahují širokoúhlý objektiv s rozsahem 120°. Kvalitní obraz zajistí použití soustavy šesti skleněných čoček, problém by tak neměly být zhoršení podmínky viditelnosti atp.

Modely se od sebe liší velikostí displeje, 338 má 2″, 358 pak 2,4″. Dražší model 358 má navíc i akcelerometr pro zaznamenání změny náklonu ve třech osách. Při jízdě se data ukládají do grafi a v případě nehody se dá zjistit, ze které strany přišel náraz. Tento senzor přináší další funkci pro automatické zahájení nahrávání, jakmile se auto s kamerou nějak pohne. Tady přichází v úvahu možnost natočení jízdy ukradeného auta. Lepší kamera ještě doplňuje funkce o fotografování, i když na to asi upotřebíte smartphone.

S kamerami si pořídíme program MiVue Manager pro správu videí v paměti SD karty, analýzu snímačů pohybu, úpravu videí i sdílení na YouTube a Facebook. Kamery Mio MiVue 338 a358 se začnou prodávat ještě tento měsíc a doporučené ceny jsou 2 190 Kč a 2 990 Kč.

Reklama