Mio MiVue 658 WiFi: pohotová kamera do auta [recenze]

Reklama

Mio pro motoristy za necelých 5 000 Kč připravilo fullHD kameru do auta s možností ovládání přes Wi-Fi z mobilu. Kamera má barevný dotykový displej a praktické uchycení napájecího kabelu.

Mio_Mivue_658_wifi

Mio MiVue 658 WiFi je malá autokamera na čelní sklo s podporou 1080p záznamu se zvukem a možností focení. Obsahuje GPS pro ukládání polohy, díky Wi-Fi a aplikaci v mobilu můžete data z kamery sdílet do zařízení. Součástí balení je autonabíječka s dlouhým kabelem microUSD, který je připojen netradičně na čelní straně kamery. Tam zapadne kompletně s držákem s plastovým kloubem, k němuž je uchycena. Přísavka není moc velká, po navhlčení ji stačí utáhnout přepínačem a kameru udrží i na hrbolech.

Mio_Mivue_658_wifi_6Mio_Mivue_658_wifi_4

Kamera rovněž obsahuje reproduktor pro zvuková upozornění, po zapnutí vás kamera i přivítá. Ke snadné obsluze přispívá dotykový barevný displej, můžete se pohybovat v menu nastavení, v paměti kamery atp. Kamera je vybavena vnitřním akumulátorem, takže umí nahrávat i pár desítek sekund po vypnutí přívodu napájení, to se může hodit (ale snad ne) při okamžicích nehody nebo těsně po zaparkování a vypnutí zapalování v autě.

Mio_Mivue_658_wifi_5Mio_Mivue_658_wifi_3

S kamerou bohužel nedostanete microSD kartu, rovnou si jednu kupte. Pro nahrávání pracuje širokoúhlý objektiv, kterému by se hodilo infračervené přisvícení pro záznam videí v podvečer a v noci. Během jízdy můžete ťuknutím do displeje na tlačítko libovolně fotit, současně lze uložit pozici radaru pro pozdější varování. Displej během jízdy pohasíná, vidět lze jen GPS údaj o přesné rychlosti, což se může hodit. Režim nahrávání je v několika různě dlouhých úsecích, ve standardu po 3 minutách a to do zaplnění kapacity karty. Poté se začnou přemaávat nejstarší videa. Pro zajímavost – video 1080p při 30 sn./s zabere ve 3 minutách asi 260 MB.

Mio_Mivue_658_wifi_2Mio_Mivue_658_wifi_1

Otřesový senzor umí ihned uložit stávající záznam pro pozdější kontrolu, to se hodí při nehodách a kolizích. Kamera pro svůj účel poslouží dobře, na záznamu lze vidět aktuální polohu GPS, rychlost, datum, kvalita záznamu není vůbec špatná, velmi dobře chytá okolní zvuky i z kabiny. Pozn. Ukázková videa jsou s vypnutým zvukem.

MIO MiVue 658 Touch Wifi lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Mio MiVue 658 WiFi – fotografie

Mio MiVue 658 WiFi – 1080p video – den

Mio MiVue 658 WiFi – 1080p video – podvečer

Reklama