Mio MiVue C570: kamera s GPS upozorní na radary [recenze]

Reklama

Dostupná kamera nabízí zajímavou výbavu pro každodenní používání, GPS modul, databázi radarů a hlavně kvalitní snímač STARVIS CMOS od Sony.

Mio MiVue C570 je již několik let stálicí v nabídce autokamer a i v roce 2021 má co nabídnout. Kamerka Mio s cenou 2 390 Kč je menších rozměrů asi 50 x 60 mm, v krabičce najdete přísavkový držák (kamera se jednoduše nasouvá), který lze dobře schovat za zpětné zrcátko. Kabel napájení nese starší miniUSB koncovku, ale to ničemu nevadí. Autokameru Mio totiž jednou v autě nainstalujete a nemusíte se o nic starat. Zapíná se automaticky po otočení klíčkem zapalování, případný výpadek napájení řeší vnitřní baterie, která pár minut kameru udrží v chodu. Může se hodit třeba v momentě havárie, kdy ještě chvíli bude nahrávat dění.

V běžném režimu bez bouraček kamera slouží jako bystré oko, která díky rozhledu 150 stupňů a snímači Sony nahrává ve smyčce na microSD kartu (musíte si koupit vlastní) videozáznamy v maximální kvalitě 1080p při 30 snímcích za sekundu. Poradí si také s jízdou ve tmě mimo osvětlené silnice, při zastavení obrazu spatříte čitelné značky RZ na autech i na sloupech. Díky přítomnosti GPS modulu můžete mít v obraze nahraný záznamy GPS polohy, a aktuální rychlost, na limity překročení umí kamera také upozornit. Rychlost se může ukazovat také na displeji kamery, spolujezdci vám rádi pohlídají dodržování rychlostních značek.

Na těle kamery je čtveřice tlačítek, podle popisků na displeji můžete pohotově něco vyfotit nebo nahrát tzv. nouzový záznam, který se ukládá do části paměti, která se dále nepřemazává. Můžete ho pak uplatnit třeba na nějaké dokazování přečinů jiných řidičů. Zajímavou funkcí je uložená databáze stacionárních radarů, ověřil jsem si, že varovný hlas v angličtině několik desítek metrů před radarem varuje na jeho lokaci. Ozve se také zvukový signál, to nepřeslechnete. Pokud byste měli kameru trvale zapnutou i po vystoupení z auta, umí díky G senzoru a otřesům auta nahrávat dění kolem auta. Třeba na parkovišti, když vás někdo nabourá. V mém případě se elektřina do autozástrčky vypíná a tak kamera po chvíli zhasne.

Autokamerka Mio patří mezi spolehlivé příslušenství, které lze pohodlně vozit v autě a nahrávat každodenní cestování. Dostatečně dlouhý kabel můžete po nějaké námaze s instalací uschovat pod obložení interiéru. Kvalita záznamu je určitě dostačující, obraz není rozmazaný, ani se netřepe, odpovídají barvy a třeba v noci snímač zvládá oslnění protijedoucími vozidly.

 

Mio MiVue C570 – video ve dne 1080p

Mio MiVue C570 – video v noci 1080p

Mio MiVue C570 – video Mio CZ SR – 1080p

Reklama