Mio Spirit 695: v létě nikde nezabloudíte [autonavigace]

Reklama

Autonavigace stále trpělivě bojují o své místo v obchodech, nabízejí velké displeje i doživotně aktuální mapy. Mio přidává čtyři možnosti trasy, přehledné ovládací prostředí.

Pokud to s autonavigacemi stále myslíte vážně a netrápíte své smartphony s GPS navigací, mohla by vás zajímat Mio Spirit 695. Autonavigace jsou z principu vcelku jednoduché přístroje, které by neměly řidiče nijak zdržovat a odvádět od řízení, Mio se toho drží. Mio nabízí ovládání a navigování na velkém 5″ displeji, což je velikost 112 × 65 mm. Displej je čitelný i na přímém slunci, matný povrch nechytá snadno otisky.

Mio Spirit 695 v kostce:

  • 142 × 82 × 16 mm, 185 g
  • Displej matný TFT LCD 480 × 272 bodů
  • Mapy 44 států Evropy, doživotní aktualizace
  • Pasivní držák
  • Vstup AV, miniUSB, slot microSDHC
  • GPS čip SirfStar III, RDS-TMC
  • chybí bluetooth spojení s mobilem
Mio Spirit 695u Lifetime lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Plastová konstrukce nahoře poskytuje místo pro posuvník k resetu, vypnutí a uspání přístroje. Vedle displeje se po dotyku oranžově rozsvítí horní tlačítko menu a spodní pro uložení bodu zájmu. Marně hledám nějaký ovladač hlasitosti, takže jedině přes displej. Vespod nechybí slot microSDHC karet a miniUSB konektor. Právě do něj budete zapojovat autonabíječku, při balený držák není tedy aktivní. Do držáku se navigace zasouvá shora, drží v něm pevně. Menší přísavka má silný přítlak, natočení navigace se dá utáhnout plastovým kolečkem. Hlasitost reproduktoru na zadní straně je velmi dobrá, naviguje vás poněkud robotický ženský hlas.

Navigace obsahuje mapy 44 států Evropy, líbí se mi přehledné barevné menu s jasným rozcestníkem. Zobrazíte tak mapu, nebo rovnou zadáte cíl cesty. Postupným psaním se místa a adresy filtrují, do ulic bez čísel se jako cíl označuje jejich střed. Oblíbená místa se ukládají do speciální sekce, surfovat můžete POI kolem vás, tedy v blízkém okolí.

Odezva navigace je přiměřeně rychlá, nepatrně si počkáte při výpočtu trasy. Ani není divu, jelikož Mio vám spočítá hned 4 druhy trasy, tedy nejrychlejší, ekonomickou, nejsnadnější a nejkratší. Stačí ťuknout na vybranou trasu a můžete jet. Trasy berou v potaz databázi se zkušenostmi milionů uživatelů, využívají databázi SmartRoutes. Při jízdě se ukazují náhledy křižovatek s řazením do pruhů, počítejte se simulovaným pohybem v tunelech. Před zahájením cesty si ji můžete virtuálně projet na displeji, to se může hodit, abyste nebyli někde překvapeni. Při jízdě se ukazují omezení rychlosti, mapa se může přibližovat. Přepočítávání trasy trvá podle složitosti okolí několik sekund. Mio Spirit 695 je díky velkému displeji zajímavým přístrojem, koupíte ji s doživotní aktualizací map. Techničtí nadšenci budou postrádat možnost spojení s mobilem, chybí bluetooth.

Mio Spirit 695 displeje

Reklama