Místo zelené do piva mobil: test odolnosti Samsungu Galaxy Xcover

Reklama

Vykoupali jsme Samsung v pivu i ve vodě, jako důkaz máme videa. Telefon jde rychle ke dnu, přitom váží skvělých 100 g. Pod vodou skoro nejde slyšet hlasitý reproduktor, displej nereaguje na doteky. Nejde tedy o hračku pro potápěče.

Samsung Galaxy Xcover patří mezi odolné telefony, které mají normu krytí IP67 (výdrž 30 min v hloubce 1 m a odolnost proti vniknutí prachu). Prašné podmínky se testují celkem obtížně, za to zkoušky vodou, ty umíme. Kromě vody jsme otevřeli lahváče a nechali mobil prozkoumat plný půllitr zevnitř. Bohužel mobilu chybí poutko na nějakou šňůrku, takže vám snad mobil nespadne do hlubin řeky, potoka, jezírka apod. Za zapůjčení děkujeme Smarty.cz.

Samsung Galaxy Xcover

Rozměry: 122 × 66 × 12 mm, 135 g
Displej: 3,65″, 480 × 320 bodů, 16 mil barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 512 MB, 150 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 3 Mpx, video: VGA autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena SAMSUNG S5690 Galaxy Xcover v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Nezapomeňte si přečíst podrobnou recenzi Samsungu Xcover!

Samsung Galaxy Xcover v jedenáctce

Samsung Galaxy Xcover ve vodě

Jaké jsou poznatky? Pod hladinou mobil nereaguje na povely přes displej, za to tlačítka ovládat lze. Velká škoda, že nemá hardwarovou spoušť, to by se fotilo zevnitř sklenice jedna báseň. Mřížka hlasitého reproduktoru se naplní vodou a po vyjmutí mobilu z lázně je dobré prostor vysušit nebo oklepat, aby správně hrál. Pod krytkami 3,5mm jacku a microUSB se voda nenašla, jen kolem malého těsnění. Zadní kryt po obvodu vodu nedrží, to dělá až těsnění kolem prostoru s baterií a kartami, jak vidíte na fotkách. Mobil tak snadno snese nějaké omývání od nečistot, určitě déšť a ponoření do rozumné hloubky. Samsung Galaxy Xcover tedy obstál.

Reklama