Mistrovství ČR v hodu mobilem jde do finále! Přijďte si hodit!

Reklama

Akce Zahoď mobil druhým rokem navštěvuje města po ČR a kromě házení přístroji do dálky zábavně poučuje o sběru a recyklaci elektrospotřebičů. Přijďte si zaházet a jinak se pobavit na finále, třeba překonáte světový rekord 95,83 m.

Zahoď mobil organizuje společnost Asekol, která se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu. Po krajských kolech se 5. června v Praze ve Žlutých lázních koná finále v této netradiční disciplíně. Akce je bezplatná, a zúčastnit se může každý, včetně pokusů o překonání rekordů. Pro zajímavost, mobilem nejlepší Čech (Lucián Berger z Jihlavy) hodil 92,3 m a u žen vládne Kateřina Reehová z Hradce Králové s 48,1 m (světové rekordy jsou 95,83 a 53,52 m).

I Bára Špotáková umí házet mobilem

Akce začíná v 9 hodin ráno, návštěvníci se pobaví hodem do dálky i na cíl, slalomem na vozítkách Segway, pro děti nebude chybět skákací hrad další atrakce. Pro vítěze budou nachystány odměny v podobě mobilů a tabletů Samsung. Jako vstupenka poslouží jakýkoliv vysloužilý elektrospotřebič, tedy cokoliv, co se dává do zásuvky nebo funguje na baterii. Za něj dostanete kupon a zúčastníte se losování o další telefony. Celý den bude vtipně moderovat duo Vojta Bernatský a Petr Svěcený, na večer se na pódium dostaví David Koller. Více informací na webu www.zahodmobil.cz, akce souvisí s kampaní Najdi si svůj červený kontejner, o níž jsme psali.

Pro inspiraci: jak se hází mobilem?

Reklama