Mobil.cz navyšuje data u svých balíčků

Reklama

Mobil.cz provedl jisté změny v nabídce datových služeb. Některé vyvolaly bouřlivé reakce na sociálních sítích, jiné zákazníci spíše uvítají. Pojďme se podívat, co je jinak.

V mobilním světě se toho poslední dobou děje až příliš. Zrušení roamingových poplatků v rámci Evropské unie a nafukování datových balíčků českými operátory. Pozadu nezůstávají ani ti virtuální. Jeden z nich, Mobil.cz, způsobil menší pozdvižení na sociálních sítích.

O co jde? Mobil.cz rozdával data zdarma výměnou za dobití. Pokud jste navýšili kredit aspoň o 200 Kč, dostali jste od operátora 200 MB na 30 dní. Po jejich vyčerpání nebo uplynutí zmíněné lhůty došlo k pouhému zpomalení datových přenosů. Celkově nic moc, ale na messengery a e-maily to tak nějak stačilo. Nově sice máte za dobití i nadále 200 MB na 30 dní, po jejich uplynutí se ale data definitivně zastaví.

Nevadí, můžete si dokoupit balíčky. Mobil.cz nabízí odjakživa hned dva – Extra data za 60 Kč, které obsahovalo 80 MB dat, a Rychlý Giga za 300 Kč, které obsahovalo 1 GB dat. Nově pak mají Extra Data hned 300 MB dat a Rychlý Giga obsahují 2 GB dat. Ceny zůstaly nezměněny.

Reklama