Mobil od ČEZ: za elektroměr SMS zdarma

Reklama

Další virtuál, který vstupuje na český trh, je provázán z energetickým koncernem ČEZ. Ten už prodává elektřinu, prodává plyn, provozuje elektrárny, tak proč by nemohl koneckonců prodávat také mobilní služby? Svým zákazníkům nabízí symbolickou výhodu.

Mobil od ČEZ, jak se jediný tarif jmenuje, je dostupný všem občanům České republiky bez ohledu na to, zda odebírají od ČEZ elektřinu či nikoliv. Podle vlastních slov operátor cílí na 75 % obyvatelstva, které provolá měsíčně méně než 200 minut a nezaujaly je proto neomezené tarify operátorů. Právě jim nabídne Mobil od ČEZ tarif s nulovým paušálem a proměnlivými balíčky.

Nejprve se pojďme podívat, jak vypadá tarif v základní podobě. Aniž byste se museli smluvně jakkoliv uvázat nebo cokoliv měsíčně platit, budete volat za 2,20 Kč/min a odesílat zprávy za 1,20 Kč. Datové přenosy jsou zpoplatněny po balíčcích o velikosti 50 MB za cenu 20 Kč.

ČEZ Mobil od ČEZ

Tarif v prodeji ano
Typ tarifu Tarif s měsíčním paušálem
Úvazek, výše paušálu 0 měsíců, 0 Kč
Volné jednotky
Volání do vlastní sítě (špička/mimo špičku) 2,20 Kč/min / 2,20 Kč/min
Volání do pevné sítě (špička/mimo špičku) 2,20 Kč/min / 2,20 Kč/min
Volání do cizí sítě (špička/mimo špičku) 2,20 Kč/min / 2,20 Kč/min
SMS, MMS 1,20 Kč, Kč
Doplňující informace 20 Kč za 50 MB dat
Balíčky: Volám občas (100 minut za 200 Kč), Volám rád (200 minut za 340 Kč), Často online (300 MB za 200 Kč). Žiju online (1 GB za 300 Kč). U všech balíčků volání v rámci sítě ČEZ zdarma
Pro zákazníky ČEZ zdarma SMS v síti ČEZ

Pokud shodou okolností patříte mezi zákazníky ČEZ (tedy nakupujete od této firmy elektřinu či plyn), získáte k tomu výhodu – bezplatné odesílání SMS v rámci sítě ČEZ pro vás a další tři SIM karty, což jistě rádi využijete pro komunikaci např. s rodinnými příslušníky nebo přáteli.

Jestli vám ani to nestačí, můžete si vybrat ze čtyř doplňujících balíčků, které lze každý měsíc zdarma měnit. Aktivací kteréhokoliv z těchto balíčků navíc získáte bezplatné volání v rámci sítě ČEZ (tentokrát jen pro sebe). První dva balíčky obsahují volné minuty – 100 minut za 200 Kč v rámci balíčku Volám občas nebo 200 minut za 300 Kč v balíčku Volám rád. Další dva balíčky se týkají mobilního internetu, nižší Často online stojí 200 Kč a obsahuje 300 MB, vyšší balíček Žiju online nabídne celý 1 GB za 300 Kč.

Komentář Mobinfo.cz

Ceny za volání odpovídají zvyklostem mezi virtuálními operátory, u základního tarifu ČEZ Mobil ničím nevybočuje. Volné SMS pro vlastní zákazníky vypadají spíše jako vtip, bezplatné zprávy do vlastní sítě dnes nabízí kde kdo a nepodmiňuje to odběrem elektřiny. Navíc při ceně 1,20 Kč/SMS a průměrném počtu odeslaných zpráv je to výhoda v řádu korun, nanejvýš desetikorun.

Věc nepříliš často vídaná, alespoň u operátorů virtuálních, je široká nabídka balíčku. Za ty, a jejich snadnou proměnlivost, chválíme Mobil od ČEZ nejvíce. Pokud správně odhadnete svou spotřebu, můžete jejich volbou ušetřit.

Reklama