Mobil+Kindle = YotaPhone [preview]

Reklama

Na český trh vstoupil další výrobce telefonů. Pod značkou YotaPhone přinese zajímavý kousek s Androidem a LED displejem na čelní straně a eink displejem na straně zadní. Pokud máte o tento unikát zájem, sáhněte do kapsy pořádně hluboko.

Zadní displej s elektronickým inkoustem je hlavním lákadlem telefonu YotaPhone, takže mu dám přednost před obvyklým výčtem technických parametrů. Zadní strana mobilu je skoro celý vyhrazena eink displeji s úhlopříčkou 4,3″ a rozlišením 360 × 640 bodů. Pod ním je umístěna dotyková oblast pro snadnější ovládání.

YotaPhone_4YotaPhone_8

K čemu je černobílý displej z elektronického inkoustu, ptáte se? Předně si na něj můžete dát fotku (na tiskové konferenci byly ukázány motivační snímky vybízející k ukončení kouření). Občas asi využijete možnost zobrazit na zadním displeji palubní vstupenku do letadla nebo třeba vstupenku na koncert. Do třetice si můžete na zadní straně číst jako na čtečce Kindle, případně alespoň zobrazovat upozornění na zmeškané zprávy či hovory.

YotaPhone_6YotaPhone_9

Nespornou výhodou displeje s elektronickým inkoustem je jeho dobrá čitelnost na slunci a zejména extrémně nízká spotřeba. Obrázek na něm může být zobrazen dlouhé týdny, a pokud ho nezměníte, nijak baterii telefonu nezatížíte. Jestli bude tento displej využíván i v praxi, to ukáže teprve čas.

YotaPhone_1YotaPhone_10

A nyní už tedy k těm „klasičtějším“ hardwarovým parametrům. Celý telefon je chráněn sklíčkem Gorilla Glass 3 od Corningu. O rychlý chod se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,7 MHz doplněný o 2 GB RAM. K uložení vašich dat poslouží 32GB uživatelské úložiště. Snímky z fotoaparátu mohou mít rozlišení až 13 Mpx, video zvládně YotaPhone natáčet v rozlišení 1080p. Abych nezapomněl – hlavní displej má úhlopříčku 4,3″, rozlišení 720 × 1 280 bodů a zobrazuje 16 milionů barev.

YotaPhone_3YotaPhone_2

Telefon v černé i bílé barvě je v Česku dostupný v distribuční síti Alza.cz, Electro World a Mobil Pohotovost za doporučenou cenu 13 999 Kč. Výhradním distributorem YotaPhone v České republice je společnost 2P Commercial Agency.

YotaPhone_7YotaPhone_5

Reklama