Mobilní retro: který telefon je podle vás legendární? [retro]

Reklama

Za celý rok 2012 jsme vydali desítky článků s retro mobily daleké i bližší mobilní minulosti. Nasmáli jsme se při vychvalování barevného displeje nebo VGA fotoaparátu. Který telefon zaslouží uznání ještě dnes?

SonyEricssonK800i_04

Sony Ericsson K800i: špičkový fotomobil splnil očekávání

Hranatě elegantní telefon přišel se skvělým fotoaparátem a spoustou zajímavých funkcí. První zástupce modelové řady fotomobilů Cyber-shot zaujal moderním designem a kvalitním QVGA displejem. Vzpomínejte s námi na mobilní bombu roku 2006!

SiemensSX1_3

Siemens SX1: chytrá legenda s podivnou klávesnicí 

Udatný soupeř populárních Nokií a Sony Ericssonů měl nabito po funkční i designové stránce. SX1 se stal nejlépe vybaveným mobilem roku 2004, šlo o první a také poslední Siemens se Symbianem. Toužil někdo po klávesnici vedle displeje?

NokiaN95_01

Nokia N95: mobilní královna s bystrým okem

Finský výrobce před pár lety strhnul pozornost mobilní veřejnosti uvedením telefonu s přelomovou výbavou i cenou. Vysouvací N95 si nebrala servítky s konkurencí, rázně vykročila kupředu se špičkovými funkcemi, skvělými rozměry a nepřehlédnutelnou cenovkou.

A1018s

Ericsson GA 628 a Ericsson A1018s: uhrančivé hrany 

Už máte dost zaoblených placatých mobilů, které se odlišují pouze logem výrobce? Vzpomeňte s námi na hranaté krasavce s trčícími anténami, černobílými displeji a výměnnými barenými kryty. Mobilní missáci od Ericssonu jsou tady!

Nokia7650_3

Nokia 7650: chytře a poprvé s fotoaparátem

První Nokia s fotoaparátem byla povedeným mobilem se Symbianem. Nezvyklý design vysouvací konstrukce jen podtrhoval její jedinečnost. Kdo za ni dal přes 20 000 Kč?

MotorolaMPx200_3

Motorola MPx200: véčková hvězda okny podpořená 

Microsoft a mobilní Windows, to byla realita roku 2004. Nabušené véčko Motoroly způsobilo poprask mezi mobilními geeky. Technická lahůdka přinesla známé prostředí počítačových Windows, snadnou synchronizaci a další zajímavosti.

Další zajímavé telefony z mobilní historie najdete pod tímto štítkem Retro.

Reklama