Mobilní rozhlas nově připojí obecní RSS kanály

Reklama

Informační aplikace Mobilní rozhlas, kterou využívá více než 1 000 obcí a 460 tisíc občanů, umí nově zobrazovat zprávy z městských RSS kanálů.

Uživatelé se tak jednou denně v notifikaci dozví o informacích, které by často zůstaly skryty pouze na online nástěnce samosprávy. Nové propojení výrazně zvyšuje čtenost obecních zpráv a návštěvnost obecních stránek. Služba je pro obce i příjemce zdarma.

Napojení obce do nejrozšířenějšího systému Mobilní Rozhlas bude jednoduché – využije RSS kanály sekcí s aktualitami, které si určí přímo obec. Mobilní Rozhlas následně aktualitu zobrazí jako push notifikaci všem, kteří mají nastavený odběr z odpovídající samosprávy. Odběratelům bez aplikace pak systém doručí notifikaci na email a do webového rozhraní Mobilního Rozhlasu.

Aby nedošlo k zahlcení uživatelů zprávami, budou všechny odebírané aktuality sdruženy do společného přehledu, který uživatelům dorazí každý den v podvečer. Pilotní projekt ukázal, že takto distribuované aktuality mají asi pětinásobně vyšší čtenost, zároveň se výrazným způsobem zvýšila návštěvnost webu obce. Zejména pro menší obce jsou přitom webové stánky jediným kanálem, kam informace umisťují.

Reklama