Mobilní telefony ve filmech

Reklama

Všímáte si při sledování filmu mobilních telefonů? Občas se jim filmové postavy věnují celkem výrazně, jindy se příliš nedá poznat, čím ten který herec zrovna telefonuje. Ve filmech se ale objevuje docela hodně mobilů, ať už těch skutečných, nebo i nejrůznějších konceptů.

Pokud se považujete za fandy mobilní techniky, možná vám bude připadat zajímavé, začít se dívat na různé filmy trochu jiným pohledem. Místo soustředění na děj a triky, zkuste raději odhalit mobilní telefony, které se ve filmech vyskytují. Následující přehled berte jako malou ochutnávku, mobilů ve filmech je pochopitelně mnohem více.

Naprosto legendárním „mobilním“ filmem je Matrix. Tahle reklama na Nokii 8110 se povedla. Mobil je v řadě scén zcela zřetelný a díky tomu si jistě získal navíc pěkných pár tisíc příznivců.

Herec Keanu Reeves už si ale s mobilním telefonem zahrál o pár let dřív v akční pecce Nebezpečná rychlost. Mobil zde představoval dost důležitou součást děje, bez něj by komunikace mezi policistou v jedoucím autobuse a teroristou probíhala podstatně komplikovaněji. Označení přístroje je menší záhadou, ale staré logo AT&T je velmi dobře patrné.

Hodně se telefonovalo také ve slavné hororové sérii Vřískot. Maskovaný zabiják svým budoucím obětem rád telefonoval. V téhle scénce si zahrála legendární Motorola Star TAC.

Mobil stejné značky byl také součástí výbavy zapomětlivého agenta Jamese Bourna. Telefony se postupně objevily ve všech třech dílech a nepochybujeme, že tomu nebude jinak ani v nejnovějším čtvrtém pokračování.

A do třetice Motorola a další horor. Tentokrát klasika Saw. Jako obvykle platí, že se v hororových filmech příliš nevyplatí telefon zvedat a s kýmkoliv si povídat.

Ale telefony se objevily také v podstatně odpočinkovějších žánrech. Spoustu záběrů na Palm Treo si můžete vychutnat v romantickém filmu Dobrý ročník.

Ale zpátky do akce. Takovýto skvělý product placement se podařil společnosti Nokia ve čtvrtém díle Smrtonosné pasti. Ruka opravdu patří Bruce Willisovi. Ten si ale ve filmu mohl vyzkoušet i Nokii N90.

Hodně cenný filmový zářez se Finům podařil i v tomto filmu. Možná ho neznáte, ale vaše přítelkyně a partnerky budou bezesporu chytřejší. Ano, jde o Stmívání. Obrázek není úplně průkazný, ale v jiných částech filmu se nad veškerou pochybnost vyskytuje Nokia 7650.

Následující obrázek vám možná bude povědomější. Morgan Freeman v ruce drží Nokii 5800 Xpress Music, se kterou má své plány jeho filmový nadřízený, Bruce Wayne, jinak též Batman. Nebo chcete-li, Temný rytíř.

Pokud vám nic neříká tenhle záběr, měli byste trochu zlepšit své filmové znalosti. District 9 je skvělé sci-fi a hlavní hrdina volající Sony Ericssonem P1 vás určitě bude bavit.

Na začátku článku jsem mluvil také o konceptech mobilů, takže tady jeden máte. LG se objevilo už v prvním díle Iron Man, hlavní hrdina Tony Stark ale potřebuje něco více hi-tech. Takže se pochlubí třeba průhledným mobilem.

Herec Daniel Craig a jeho filmové postavy si evidentně potrpí na telefony značky Sony Ericsson. Byly vidět už u agenta 007, používá jej ale také novinář Mikael Blomkvist pátrající po Mužích, kteří nenávidí ženy. A nehádejte se, v jiných scénách jde opravdu rozeznat mobil Sony Ericsson.

Úplná záplava mobilů se vyskytuje v zatím posledním díle Mission Imposible. Objevit můžete Vertu, Dell Streak nebo iPhone.

Reklama