Mobilní verze portálu iDnes zlepšila podobu

Reklama

Pokud rádi čtete zpravodajství z portálu www.idnes.cz, jistě vás potěší, že se změnila podoba jeho mobilní verze. Kromě klasického zobrazení máte na výběr i dvě varianty pro displeje mobilů. Ta novější zatím běží v beta verzi, ale vypadá velmi zdařile. Schválně porovnejte.

Obrázky z portálu iDnes jsem snímal na telefonu s úhlopříčkou displeje 3,7“ a rozlišením 800 × 480 bodů. Nejprve ukázka standardní verze, která zachovává podobu webu, kterou uvidíte i na monitoru. Nutnost zvětšovat sloupce je celkem pochopitelná, nejhůře se mi ale přepíná do jednotlivých sekcí.

K mobilní verzi se dostanete po zadání m.idnes.cz. Radikálně ubylo obrázků, vidíme mnohem více textu a je čitelný bez jakéhokoliv přibližování.

Úplně ve spodu stránky můžete přepnout na zobrazení dotykově, kdy se vám ukáže nejnovější podoba stránek. Zadat můžete také adresu t.idnes.cz.

Jak je vidět, obrázky se zvětšily, určitě to ale není na úkor textu. Zdaleka nejvíc si ale užívám snadného přepínání mezi kategoriemi, velmi rychle a snadno se také dostanete do podrubrik. Přepínat můžete buď z horní lišty, všechny kategorie se také nacházejí ve spodu hlavní stránky. Hodí se možnost nastavení vlastní velikosti písma.

Reklama