Mobily bez fotoaparátu: vyzrajte nad zaměstnavatelem

Reklama

Nesmíte mít v práci telefon s foťákem nebo vás tahle funkce obtěžuje? Podívali jsme se na nabídku a vybrali zajímavé mobily. Bohužel to není žádná sláva, spokojit se musíme s mobily za pár stovek a základními funkcemi. Pojďme se probrat touto mobilní bídou.

V segmentu levných telefonů kraluje Nokia a ani v našem výběru tomu není jinak. Přehledné klávesnice, barevné displeje s nižším rozlišením a jen základní funkce udělají radost nenáročným uživatelům. Hodně zajímavé jsou telefony dualSIM! Třeba tu vyberete mobil pro seniory i děti, jako prioritu jsme stanovili absenci fotoaparátu.

Nokia 100 a 101 – zaoblený design

Vypadají stejně a přece stejné zcela nejsou. Jednoduché Nokie měří 110 × 46 × 15 mm při hmotnosti 70 g, čelní strana poskytuje 1,8″ barevný displej s nižším rozlišením 128 × 160 bodů. Model 101 podporuje microSDHC karty, hraje MP3 a hlavně je to dualSIM! Mobily se hlásí o pozornost FM rádiem, baterkou a 3,5mm jackem na sluchátka. Když se rozhlédnete po obchodech, najdete několik barevných variant.

Nokia X1-01 – dualSIM s hudbou

Tento mobil je příjemnou výjimkou našeho výběru. Jde totiž o dualSIM, který se povedl i designově a má co nabídnout. Hmotností se vešel pod 100 g, na boku obsahuje tlačítka přehrávače. Podporuje tak MP3 a obsahuje i slot microSDHC karet! Poslouží samozřejmě na hovory a SMS, přidává svítilnu, FM rádio, mluvící hodiny. Koupíte jej červený nebo šedý.

Samsung E1150 – je libo véčko?

Šikovné červené véčko je jediným zástupce této konstrukce. Mobil váží něco málo přes 70 g a určitě skvěle padne do dámské kabelky. Za pár stokorun dostanete displej s nízkým rozlišením 128 × 128 bodů, postrádá 3,5mm jack, přehrávač, i FM rádio. Z datových přenosů funguje jen GPRS.

Nokia C1-02 – kvalitní klávesnice

Mobil se dá koupit ve čtyřech barvách, naživo se mi líbí švestková fialová. Na první pohled zaujmou tlačítka klávesnice, píše se na nich dobře. Displej je velký podobně jako u dalších členů výběru, tedy 1,8″, rozlišení 128 × 160 bodů. Hudební přehrávač si notuje s 3,5mm jackem sluchátek, potěší slot microSDHC. Dobře vypadá i platforma Series 40, tohle je už lepší oproti Series 30 u Nokií výše. Výbavu uzavírá GPRS, FM rádio.

Nokia 1800 – dárek pro starší

Pro volání a psaní se bude hodit i tato levná a lehká Nokia, ať už to ocení děti nebo senioři. Na displeji se budou koukat na 65 000 barev s rozlišením 128 × 160 bodů, úhlopříčka standardních 1,8″. Series 30 poskytne FM rádio a mluvící hodiny, svítí se LED baterkou a pro rádio je na mobilu tlačítko. V obchodech najdete stříbrný nebo fialový odstín konstrukce.

Nokia 1616 – co vydrží?

Řadu lowendů bez foťáku uzavírá Nokia, která se od ostatních moc neliší. Opět displej 1,8″ s rozlišením 128 × 160 bodů,na horní straně svítí LED baterka. Telefon s velkou výdrží by mohl odolat hrubšímu zacházení, nechybí 3,5mm jack na sluchátka (v balení) a s tím související FM rádio. Kombinace černých a modrých plastů vypadá k světu.

Srovnání cen

NOKIA 100 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia 101 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia X1-01 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung E1150 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia C1-02 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia 1800 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia 1616 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama