Mobily Nokia zachrání životní prostředí, nevěříte?

Reklama

Nokia nachystala zajímavou infografiku, kde ve 4 bodech ukazuje, jak můžou mobily zmenšit zátěž životního prostředí. Tak třeba surfováním v mobilu se může ušetřit skoro 2 tuny emisí CO2!

Speciální infografika z Nokia Connections vychází z faktu, že na světě je 1 miliarda mobilů Nokia. Když uvážíme, že na planetě je 7 miliard lidí, tak to máme pěkné číslo. Nokia si představuje, že kdyby všichni lidé mobil alespoň trochu více používali, tak by se mohlo pár tun CO2 ušetřit. Kde konkrétně mobil využít? Pojďme se podívat co by kdyby.

Navigace

Kdyby 10 % lidí s Nokiemi po světě ušetřili 5 % CO2 emisí díky navigaci v Nokia Mapách, tak je to ročně přes 22 tun emisí CO2. To je roční množství z 6,5 milionů aut.

Používat mobil na maximum

Kdyby 10 % lidí použilo Nokii místo koupeného MP3 přehrávače, videokamery, počítače, pevného telefonu a autonavigace, mohlo by se ušetřit 73 milionů tun CO2 emisí ročně.

Surfování

Se stejným množstvím energie vydané pro aktualizaci Facebook statusu z počítače lze toto z mobilu provést 100krát. Kdyby opět 10 % lidí s Nokiemi použilo ombily pro surfování alespoň půl hodiny denně, ušetří se 1,9 milionu tun CO2 emisí ročně. To je například množství z 574 000 aut.

Mobily pro jednání

Kdyby 1 % majitelů Nokií použilo přístroje pro porady a jednání na dálku místo cestování letadlem jednou ročně, nevznikne asi 9 milionů tun CO2 emisí.

Jak jste na tom vy? Máte mobil na všechno? Jako přehrávač, navigaci, kalendář atd.?

Reklama