MoboPlayer vs. MX Video Player: skvělé videopřehrávače pro Android. Který je lepší? (srovnání aplikací)

Reklama

Vadí vám, že si přehrávač v telefonu neporadí s různými typy videa? Nainstalujte si něco lepšího! Vyzkoušeli jsme dva freewarové programy, které mají na Android Marketu výborné hodnocení. Zkusíme rozhodnout, který toho umí víc.

Oba programy seženete na Android Marketu zcela zdarma. MX Video Player ovšem existuje i v placené verzi, neplacená obsahuje reklamy. Ty jsou ale natolik nevýrazné (objeví se jen při vypnutí přehrávání a v hlavním menu), že je nepovažujeme za výraznější problém. K MoboPlayer se dá stáhnout spousta kodeků, MX Video Player už vše obsahuje přímo v sobě, nic dalšího instalovat nemusíte. Pojďme si programy prohlédnout.

MoboPlayer

MoboPlayer automaticky načetl nová videa, seřadí je podle různých kritérií, umožňuje také změnu grafického vzhledu aplikace. Dají se vytvářet playlisty, mít předvolenou hlasitost a úroveň podsvícení, způsob odemykání displeje při přehrávání a u titulků si nastavíte velikost, barvu i správné kódování, aby se ukazovala i diakritika.

Video si pamatuje poslední místo, kde jste přerušili přehrávání, nabízí přepínání formátů obrazu, pohybem prstu po různých částech obrazovky rychle upravíte hlasitost, posunete místo přehrávání, nebo obraz zesvětlíte.

Jedinou výraznou nevýhodou bylo občasné zaseknutí celého přehrávače, kdy pomohlo jen vypnutí celé aplikace

MX Video Player

Tento přehrávač ukazuje videa jako seznam, jedním z horních tlačítek okamžitě zkontrolujete, jestli jsou v telefonu nějaké nové snímky, druhým vyhledáváte. Také MX Video Player má bohaté nastavení zahrnující vzhled aplikace, způsob uspořádání videí (i s upozorňováním na novinky), zobrazení ovládacích prvků při přehrávání, nastavení reakce při posunu videa a spoustu možností pro práci s titulky. Hodně užitečné mi připadalo, že jsem ze seznamu okamžitě poznal, že video má k dispozici titulky.

Přehrávací okno se mi líbilo více než u MoboPlayer. Snadněji nastavíte zámek displeje, rychleji vyberete titulky, měnit se dá i zvuková stopa nebo způsob dekódování videa. Při přepínání formátů obrazu vám program navíc popisuje, co vlastně děláte. Opět fungují pohyby po displeji, které posunou místo přehrávání, nebo upraví jas obrazu a hlasitost. I tento program si pamatuje poslední místo přehrávání.

Přehrávání

S aplikacemi jsem vyzkoušel několik různých formátů videa a schválně si vybral starší telefon. Parametry má ale i na dnešní dobu průměrné, 800MHz procesor a 512 MB paměti nejsou určitě špatné hodnoty. Jak tedy dopadlo přehrávání? Vlevo je vždy MoboPlayer, napravo MX Video Player.

MKV 720p – zpomalené/funguje bez problémů

MKV 1080p – zpomalené/zpomalené

AVI s titulky – vše funguje v pořádku/vše funguje v pořádku

MPG (1350 kbps) – funguje bez problémů/funguje bez problémů

AVI (720p) – funguje bez problémů/funguje bez problémů

AVI (1080p) – zpomalené/zpomalené

MP4 – nejede/obraz zpomalený

MP4 (720p) – nejede/obraz zpomalený

MP4 (1080p) – nejede/obraz zpomalený

WMV (720p) – funguje bez problémů/funguje bez problémů

WMV (1080p) – obraz nesedí se zvukem/zpomalené

O něco lépe dopadl MX Video Player. Tento program bychom si také vybrali i my. I přes přítomnost reklam má totiž o něco povedenější ovládání a bohatší možnosti nastavení.

Cena: freeware

Operační systém: Android 1.6 (MoboPlayer), 2.1 (MX Video Player) a vyšší

Odkaz na stažení: MoboPlayer, MX Video Player

Reklama