MOMOdesign sluchátka: nalaďte se po italsku

Reklama

Milánské designérské studio nachystalo fanouškům mobilní hudby zajímavá sluchátka, s nimiž se dá pohodlně telefonovat a také ovládat hudební přehrávač. Uzavřená konstrukce dává vychutnat solidní zvuk.

Designéři z MOMOdesign navrhují vzhled nejrůznějších výrobků, ať už jde o motorkářské helmy, hodinky či batohy. Nezapomínají ani na mobilní příslušenství, to se týká pouzder a třeba těchto sluchátek. Vyrobila je italská firma CellularLine, od níž jsme testovali záložní akumulátor PWB 6000 nebo zateplená sluchátka Igloo.

Parametry sluchátek MOMOdesign

  • Typ: uzavřená, náušníky Ø 70 mm
  • Hmotnost: 143 g s kabelem
  • Připojení: 3,5mm jack
  • Výbava: vícefunkční tlačítko a mikrofon na hovory
CellularLine MOMO lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Lehká sluchátka uzavřené konstrukce nabízí polstrované náušníky (vnější průměr asi 70 mm) přichycené na drátových nosnících. Ty se posouvají v úchytech v rozmezí 0 – 50 mm, oba spojuje hlavový most. V něm vede kabel z pravého náušníku k levému, z vnější strany se chlubí velkým logem Momodesign. Z té vnitřní bych uvítal bohatší polstrování, i když je fakt, že sluchátka i s kabelem váží příjemných 143 g a tak hlavu moc nezatíží. V nejširším místě mostu naměřím 45 mm a hmotnost se tak rozkládá. Sluchátka se nedají nijak složit na cesty, odolají mírnému kroucení a namáhání.

Spojení s mobilem zajistí více než 150cm kabel s 3,5mm jackem na konci. Sluchátka se k mobilu hodí díky mikrofonu s vícefunkčním tlačítkem, to vše najdete asi 12 cm od náušníku. Při nasazení sluchátek na hlavu tak ovládací modul máte nedaleko úst. Tlačítkem přijmete/odmítnete hovor, při poslechu hudby pustíte/zastavíte produkci, dvojitý stisk vás posune v playlistu dále.

Zvukový projev vyplývá z uzavřené konstrukce, takže se budete těšit na odhlučnění od okolí a současně vy nebudete rušit nikoho (pokud nebudete využívat plnou hlasitost). Poskytovanému zvuku nechybí výraznější basy, středy a výšky by mohly být lépe prokresleny. Určitě potěší solidní hlasitost, na maximum však sluchátka přestávají stíhat a mohou někdy trochu chrčet. Obecně hodnotím zvuk jako nadprůměr. Sluchátka Momodesign ocení příznivci klasických sluchátek před špuntovými; současně s nimi vyřídíte hovory a nemusíte lovit mobil z kapsy. Rovněž přepínání skladeb je mnohem pohodlnější, chybět však může ovladač hlasitosti. Někomu udělá radost hodně dlouhý kabel, pro svedení pod oděv se může hodit.

Reklama