MoneyDnes: mějte přehled v účetnictví (recenze iOS aplikace)

Reklama

Aplikace od Cígler Software není pouze reklamou na jejich služby, ale dokáže nabídnout i zajímavé informace, které se vám v účetnictví budou jistě hodit. Základem je, že máte ke všemu online přístup, takže informace jsou v mobilu stále v aktuální podobě.

Aplikace je velmi přehledná, úvodní obrazovku rozděluje šesti samostatnými ikonkami do jasně daných kapitol. Pojďme si je postupně představit.

Kurzy měn nabízejí aktualizované informace o měnách více jak třiceti zemí. Můžete si vytvořit seznam svých oblíbených destinací, změnit domácí měnu z CZK na EUR, nebo změnit banku, podle které se kurzy počítají. Přepočet je naprosto jednoduchý. Na velké kalkulačce zadáte číslo a ihned vidíte, jaký je přepočet v cizí měně.

ARES, nebo-li Administrativní registr ekonomických subjektů, nabízí vyhledávání podle IČ nebo obchodního názvu. Výsledky vyhledávání vám mimo jiné nabídnou kontaktní údaje, právní formu, místo zaregistrování, druh živnosti a dobu trvání.

Pod ikonkou s názvem Vies se ukrývá vyhledávání podle DIČ. Vyhledává se v rámci EU, z České republiky můžete velmi snadno přepnout na další státy.

Infoservis mi připravil největší zklamání v rámci MoneyDnes. Nabízí velmi zajímavé informace o účetnictví, daňových změnách a novinkách. Soupis článků je přehledně oddělen daty. Zkoušel jsem ale ťuknout asi na pět nadpisů a pokaždé jsem se dočkal jen hlášky o tom, že zmíněný článek se už na www.money.cz nenachází.

Daňový kalendář oproti tomu funguje na jedničku. Nachází se v něm informace u daňových povinnostech rok dopředu, chtělo by to ale nějaké filtrování podle druhu daně, nebo třeba rychlejší zadání konkrétního data. Jedná se jen o velmi dlouhý seznam.

Poslední položkou je účetnictví, k tomu ale mnoho neřeknu. Musíte se zaregistrovat (bezplatně) a poté se vám pravděpodobně zpřístupní jednotlivé moduly. Jelikož nejsem zákazníkem společnosti Cigler, měl jsem k dispozici jen ukázkou verzi produktu. Nechyběly v ní informace o Cash Flow, neuhrazených pohledávkách a závazcích a nevyřízených objednávkách. Vše ale jen v náhledové verzi, bez možnosti editace.

Celkově se dá aplikace hodnotit kladně. Celé své účetnictví asi do iPhonu nepřesunete, máte ale k dispozici spoustu zajímavých informací. Aplikace zatím existuje jen pro iOS, na Android Marketu najdete Money Today, jde ale o úplně odlišný program.

Cena: freeware (iPad 2,39 dolarů)

Operační systém: iOS 4.0 a vyšší

Reklama