Motorola Droid 4: tenký LTE smartphone jde do prodeje

Reklama

Motorola v tiskové zprávě zveřejnila, že od 10. února začne americký operátor Verizon prodávat vysouvací QWERTY smartphone Droid 4. Jen 13 mm tenký přístroj obsahuje dvoujádrový 1,2GHz procesor, 4″ displej a senzorová tlačítka.

Motorola Droid 4 se světu představila na veletrhu CES v Las Vegas jako jedna z řady novinek pro americký trh. Droid 4 je zástupcem generace telefonů s podporou vysokorychlostních přenosů v sítích LTE. Prodávat se začíná 10. února u operátora Verizon, zájemci za něj dají 200 dolarů s dvouletým úvazkem, k tomu hlasový paušál od 40 dolarů a 2GB balíček za 30 dolarů měsíčně.

Droid 4 je tenký mobil, který do úzké konstrukce dokázal integrovat vysouvací QWERTY klávesnici s podsvětlenými tlačítky v 5 řadách. Pro zobrazení prostředí Androidu 2.3 slouží 4″ displej s rozlišením 540 × 960 bodů, ovládání doplňují tlačítka pod ním. V paměti je 16 GB místa, podporuje paměťovky microSDHC. S Droidem 4 se volá v sítích CDMA, kromě LTE umí samozřejmě Wi-Fi, přes internet se budou sdílet fotky z 8Mpx fotoaparátu nebo 1,3Mpx přední kamery. Pohon zajistí nejen dvoujádrový procesor s taktem 1,2 GHz a 1 GB RAM; potřebovat bude baterii s kapacitou 1 785 mAh. Výrobce k Droidu 4 zajistil řadu příslušenství, ať už jde o handsfree, nebo externí klávesnici.

Reklama