Motorola Edge 20: chce být mezi nejlepšími [recenze]

Reklama

Motorola přináší telefon s designem, který není tuctový. Dobrá výbava nezklame při náročném používání, je radost se dívat na černou barvu na OLED displeji a stejně tak nezklamou fotografie.

Motorola Edge 20 se chce zalíbit, šedá barva hladké konstrukce vypadá docela stylově, při pohledu na cenovku 12 000 Kč se začnete zajímat o výbavu. Konstrukce mobilu je v ruce jako doma, 163 × 76 × 7 mm jsou skvělé hodnoty, úzký pas je velice příjemnou záležitostí a hmotnost 163 g jakbysmet. OLED displej 6,7 palců vládne přední straně, selfie kamera je typu průstřel pěkně na středu. Boky mobilu nabízí zámek vlevo a pak vpravo čtečku otisků prstů a ovládání hlasitosti. Hrany jsou decentě zkosené tak, aby se mobil pohodlně držel.

S drahou Motorolou můžete vyrazit i do deště, norma krytí píše IP52, tedy odolnost proti padající vodě a částečné krytí proti prachu. Hlasitý reproduktor, USB-C a slot na dvě nanoSIM se srovnaly vedle sebe na spodní hraně. Šuplíček nanoSIM karet nepodporuje vložení microSD karty, musíte tedy využít jen vnitřní paměť 128 GB. To je dost dobrá hodnota i na ukládání videí a instalace náročných her o několika gigabajtech.

OLED displej je oprávněně šperkem ve výbavě, chválím podání černé barvy a dobrou čitelnost za různých podmínek. Od výrobce se dozvíte maximální možnou frekvenci obrazu 144 Hz, což najdete i v menu, ruku na srdce, kdo tohle ocení a využije. Dále můžete mít optimalizovanou frekvenci až 120 hz automatikou, nebo manuálně zapnete 60 hz a díky tomu dost ušetříte cenná procenta baterie. Tenká konstrukce schovala baterii s kapacitou 4 000 mAh, což je na jednodenní výdrž akorát. Mobil nepodporuje Qi bezdrátové nabíječky, výrobce ale naštěstí nezapomněl přibalit 30W rychlonabíječku do krabičky.

Pokud mobil vybíráte hlavně podle prostředí Androidu 11, tady se o jeho hladký chod stará ověřený Qualcomm Snapdragon 778G s podporou 5G sítí a 8 GB RAM, tedy skvělá výbava pro cokoliv si vzpomenete. Telefon se při hraní her nebo běhu aplikací nijak neseká a nezadýchává, ani nezahřívá. Prostředí téměř holého Androidu je oproštěno od zbytečností, spíše tu máte řadu možností úprav grafiky od výrobce, naučíte se ovládat mobil gesty apod. Na jedničku funguje odemykání obličejem, připomínky nemám k boční čtečce otisků prstů.

Focení –  modul na zádech vyčnívá nad tenké tělo, takže když máte mobil na stole a ťukáte di displeje, rozhoupe se velice snadno. Telefon fotí hlavním snímačem 108 Mpx Ultrapixel s podporou nočního režimu, pro zoom se využije 8Mpy teleobjektiv a hodit se může 16Mpx širokoúhlý. Jak vidíte na ukázkových fotkách, nejlepší je fotit s hlavním snímačem, ten širokoúhlý přidává neostrost, někdy nesedí barvy. Zoom s teleobjektivem je určitě použitelný (viz foto trolejových drátů). U videa doporučuji 1080p video, které je slušně stabilní, s dobrým záznamem zvuku.

Závěr

Motorola Edge 20 patří mez itelefony, jejichž design a tenká konstrukce umí zaujmout. Nízká hmotnost je také skvělým bonusem, Edge 20 nezklame výkonem, jen počítejte s jednodenní výdrží. To vás ale zachrání rychlonabíjení, pokud budete mít u sebe podporovanou nabíječku.

Fotogalerie Motorola Edge 20

1x – širokoúhlý – zoom

Motorola Edge 20 – 1080p video

Motorola Edge 20 – 1080p video

 

 

Reklama