Motorola Edge 20 Lite: nabízí nejen výdrž [recenze]

Reklama

Řada Moto Edge 20 má co nabídnout řadě zájemců, modely jsou rozkročeny v cenové nabídce v řádech tisícovek. Edge 20 Lite je nejlevnější a rozhodně není zklamáním, co třeba OLED displej s 90Hz frekvencí?

Moto Edge 20 Lite je levnější kolegyní testované a mnohem lépe vybavené Edge 20 (naše recenze). Verze Lite stojí 8 990 Kč (Heuréka), Edge 20 už 12 990 Kč (Heuréka). Jak to u modelů Lite bývá, přišly na řadu úspory a tak máme před sebou docela jiný telefon. Telefon s rozměry 166 x 76 a 8,25 mm v pase není žádný střízlík, ale hranici 200 g má dost daleko (přesně 185 g) a navíc v těle ukrývá 5 000mAh baterii. No a výdrž, ta se počítá. Plastové tělo je velice pevné, nedostalo žádnou ochranu proti vodě a prachu jako lepší a dražší Edge 20.

Edge 20 Lite je v prodeji v tmavé grafitové nebo zářivě zelené, tmavá varianta moc nevytrhne, ale zase nijak neruší. Telefon s displejem 6,7 palců dostal OLED technologii, tedy si užijete zářivé barvy a reálnou černou barvu, síla podsvícení by mohla být trochu lepší, na slunci je dobré stínit rukou. Displej má nahoře integrovanou přední kameru 32 Mpx, v rámci možností se roztáhl pěkně ke stranám. Pro frekvenci zobrazení máte na výběr v menu 60 a 90 Hz, používal jsem trvale lepší hodnotu.

Pravý bok dostal vícefunkční tlačítko se čtečkou otisků, ta reaguje bezvadně rychle, nalevo je slot nanoSIM a microSD. Hybridní slot umí dualSIM. Dole hraje reproduktor i 3,5mm jack do sluchátek, oceníte USB-C pro nabíjení, podporuje 30 W. Baterie 5 000 mAh zajistí, že procenta nabití ubývají zvolna, i když mobil drtíte surfováním a hraním her při uspávání dětí. Můj běžný provoz s voláním, Whatsappem, focením a dalšími aktivitami za jediný den nespotřeboval od rána ani 50 %. A to je super hodnota. Jeden den v kuse hodně velkého vytížení tak není vůbec žádný problém, spíše klidně počítejte s téměř dvěma.

Android 11 s nadstavbou Motoroly si hned oblíbíte, přehledné ikony a rozmístnění ovládacích prvků, je tu sekce pro vylepšení prostředí po grafické stránce. Procesor MediaTek Dimensity 720 a 8 GB RAM prohání prostředí svižně, i když mobil není vyloženě rychlík v porovnání třeba s Edge 20. Určitě nelze říci, že by mobil při používání zdržoval nebo zadrhával, nic takového se neděje. Podpora sítí 5G se v Brně hodila, stejně tak NFC na platby v obchodě, vše funguje, jak má.

Fotí se 108Mpx snímačem, 8 Mpx je pro širokoúhlé a 2 Mpx na makro. U širokoúhlého přicházíte o detaily a někdy jsou fotky méně ostré. Hlavní snímač ae fotí bez potíží, umí maximálně 4K video. Během focení aplikace nabízí přepnutí do vhodných režimů (portrét, makro, noční focení apod.), aby byl výsledek co nejlepší. Spuštění aplikace focení trvá necelou sekundu, reakce na spoušť je rychlá, takže můžete pálit jednu fotku za druhou. Standardně vidíte přepínač mezi makro – širokoúhlým a hlavním snímačem, teleobjektiv tady není. Moto umí skupinové selfie, kdy zaostří na obličeje, hodí se panorama, i manuální nastavení parametrů v režimu Pro.

Závěr

Moto Edge 20 Lite je 5G telefonem kvalitního OLED dispeleje a velmi dobré výdrže, to jsou hlavní silné stránky, na které může řada zájemců slyšet. Designem příliš nevytrhne, není tu žádná odolnost a hardware je nastavený na „běžné“ používání. Nevyniká v rychlosti ani ve focení, za týdny používání jsem ale neodhalil vyloženou slabinu.

Motorola Edge 20 Lite – fotogalerie

širokoúhlý – 1x normální

Motorola Edge 20 Lite – 4K video

Motorola Edge 20 Lite – 1080p video

Reklama