Motorola Edge 20 Pro: nejlepší z trojice [recenze]

Reklama

Z modelové řady Edge s trojicí modelů si vyberou zájemci s různými nároky. Testovaný Edge 20 Pro je nedražší a má být reprezentantem výrobce. Jak se mu to daří?

Motorola Edge 20 Pro je sourozencem testovaných modelů Edge 20 a Edge 20 Lite. S cenovkou kolem 15 000 Kč (např. CZC) je tím nejdražším a pohledem na výbavu také nejlépe vybavený na používání. Barevná varianta Midnight Blue je ve skutečnosti tmavě modrá, matné sklo na zádech hraje prim do ruky padne na jedničku. I přes matný povrch ale počítejte se šmouhami a otisky prstů.

Telefon s velikostí 163 x 76 x 8 mm má v ruce bezmála 190 g, výrobce nezapomněl alespoň na voděodpudivé provedení konstrukce, například šuplík nanoSIM má gumové těsnění. Telefon tak snese vlhkost a pár kapek deště. Čelní pohled ukazuje temnou čerň OLED displeje s maximální frekvencí 144 Hz, selfie kamerka je jeho součástí a její okruží vás problikne při odemykání obličejem, působivé. Rámečky displeje jsou minimální, obraz fullHD+ rozlišení má patřičný jas a dá se použít jako baterka v noci. Prokreslení barev a ostrost je bez připomínek, jasu je dost i na světle venku.

Levý bok nabízí tlačítko hlasového asistenta, napravo je pak v horní části ovládání hlasitosti a zámek mobilu. Snadno na ně dosáhnu já se svými delšími prsty, jiný uživatel může mít potíže. A co víc, v zámku mobilu je integrovaná čtečka otisků. Marně ji tak třeba budete hledat v displeji. Její reakce jsou spolehlivé, za týdny používání mobilu nezklamala. Navíc v kombinaci s odemykáním obličejem bez obav. Dole je už jen hlasitý reproduktor a USB-C konektor, sluchátka se připojí bezdrátově kvůli absenci 3,5mm jacku.

Uvnitř mobilu je 4 500mAh akumulátor, dá se použít 30W přibalená nabíječka, podpora Qi bezdrátových nabíječek chybí. S výdrží je to dobré, i při častém použití včetně surfování s hodně rozsvíceným displejem ubyde za den asi polovina kapacity, při hraní her to bude rychlejší. Přes víkend se výdrže obávat nemusíte, osobně dobíjím každou noc, takže za mě v pořádku.

Systém Android 11 pohání Snapdragon 870 (1×3.2 GHz/3×2.42 GHz/4×1.8 GHz) a 8 GB RAM, paměti je dostatek 256 GB. Po spuštění a instalaci nezbytností jsem zabral asi 13 % kapacity, microSD karty mobil neumí, v době cloudů to snad není vůbec třeba. Odezva systému je na vysoké úrovni, během testování se stahovaly aktualizace systému s vylepšeními. Čistý systém s pár aplikacemi pro ladění vzhledu a ovládání prostředí najdete od Motoroly. Nutno zmínit, že občas (asi 1x týdně) mobil zastávkoval, tlačítka nereagovala, mobil jsem pro jistotu restartoval. Snad to nějaká aktualizace pořeší. Zajímavou funkcí je rozšíření připojení a ovládání k počítači nebo TV, v balení najdete příslušnou redukci z USB-C. Sdílení obrazu vzduchem jsem zkoušel na TV Samsung a vše šlo, jak má.

Motorola Edge 20 Pro – 1080p video

K focení je telefon vždy připraven – zadní modul trojice fotoaparátů ční nad povrch a telefon se na zádech houpe. No, útěchou jsou slušné fotky zásluhou hlavního 108Mpx snímače s rychlým PDAF ostřením, široké záběry jistí 16 Mpx a teleobjektiv přitáhne objekty blíže výkonem 8 Mpx, dokonce s optickou stabilizací. Na fotkách je vidět, že telefon umí využít noční režim pro fotky za sníženého světla, venku za dne mu nevadí bez slunečné prostředí, objekty jsou krásně ostré a jasné, odpovídající barvy. Spokojenost vládne u širokých záběrů, okraje jsou také ostré, nic se nekácí; potěší i teleobjektiv, určitě zpevněte ruku a výsledek se dostaví. Takoví pomocníci hlavního snímače se určitě hodně cení a Motorola dokazuje, že fotit umí.

Závěr

S Motorolou Edge 20 Pro byla radost těch pár týdnů žít, užíval jsem si příjemný design, kvalitní fotografie v různých situacích, neměl jsem obavy z pár vloček sněhu, které na mobil dopadly. Oceňuji dobrou výdrž a rychlonabíjení, dlouhé koukání do displeje zpříjemní věrné podání obrazu s OLED technologií.

Fotogalerie Motorola Edge 20 Pro

Hlavní snímač – širokoúhlý – teleobjektiv

Hlavní snímač – širokoúhlý – teleobjektiv

Hlavní snímač – širokoúhlý – teleobjektiv

Reklama