Motorola Moto G100: barevné rozjímání [recenze]

Reklama

Sympatická Motorola se ve střední třídě hlásí o slovo barevným designem konstrukce, rychlým procesorem i displejem s frekvencí 90 Hz. Atraktivní mobilní modelka umí i dobře fotit.

Moto G100 je chvíli modrá, chvíli fialová, většinou pak někde mezi. Fascinace hrou odstínů je u tohoto telefonu běžnou záležitostí. Výrobce vsadil na efektní vzhled zadního krytu a vy se na něj nemůžete vynadívat. Telefon s větším 6,7palcovým displejem vyjde na necelých 10 000 Kč (začínal o 3 000 Kč výše) a koupíte jej právě v tomto jediném barevném provedení. V krabičce najdete silikonový obal na záda, ale proč je zakrývat, když jsou tak stylová. Ochranu mobilu Motorola avizuje proti vlhkým rukám a pár kapkám deště, nejde o klasickou IP67.

Přední stranu obsadil velký IPS displej pod sklem Gorilla Glass s praktickým Moto módem Always on, takže vám nic neunikne. Nové události indikují speciální ikony, dívat se můžete na velké hodiny. Displej umí dle nastavení pohasínat třeba na spánek v noci, aby nerušil. Jas displeje bych uvítal silnější, na slunci je čitelný s obtížemi i po zastínění rukou. Velikost displeje je tak na hraně, že jej lze obsloužit v jedné ruce, lepší je si pomoc s držením telefonu, aby neupadl. Motorola váží přes 200 g a tak ji v ruce spolehlivě cítíte. Na vině je jak větší displej, tak velká 5 000mAh baterie.

Ta podporuje rychlejší nabíjení 20 W, do plného stavu počítejte s minimálně hodinou půl. Výdrž už bohužel sláva není, prakticky před očima ubíhají procenta baterie a dobíjení každý den je jistotou. Pokud rádi surfujete, píšete, hrajete hry, zkrátka mobil běžně používáte, není problém třeba 30 % baterie vyčerpat za desítky minut. Doporučuji snížit třeba jas baterie. Přes klidný víkendový provoz je to lepší, to dáte i den a půl bez nabíjení.

Pravá strana poskytuje ovládání hlasitosti a v tlačítku zámku čtečku otisků pro rychlé odemykání. Reakce jsou bleskové, tohle umístění mám rád pro ukazováček mojí levé ruky. Levý bok pak dostal šuplíček nanoSIM a microSD karty, dále nepřehlédnete drobnou klávesu Google Asistenta. Nahoře je pouze jeden z mikrofonů, dole pak USB-C, 3,5mm jack na sluchátka, mikrofon a reproduktor. Kvalitou hovorů patří k těm lepším telefonů, sluchátko dobře interpretuje hlas volajícího, mikrofny chytají hlas i na rušných ulicích. Hlasitost vyzvánění je příkladná, maximální úroveň není vůbec nutná.

Záda, záda. Tam se odehrává barevné divadlo, které se dá mírně upatlat na povrchu otisky prstů. Čtveřice objektivů dává tušit skvělý výkon fotoaparátu, není to vůbec špatné. Postupně je tu 64 Mpx hlavního snímače, 16 Mpx širokoúhlého, 2 Mpx na portréty a ToF senzor na ostření. Během focení mobil nabízí přepnutí na režimy podle scény (makro, portrét apod.), v menu se snadno přepnete na makro nebo na přiblížení 1x – 5x. Fotky jsou věrně barevné a ostré, možná by se hodila rychlejší odezva po stisku spouště, pár milisekund má snímač zpoždění. Pro video je maximem 6K při 30 sn./s., u 4K lze použít 60 sn./s a softwarovou stabilizaci, u 1080p pak také tak. Bez stabilizace je obraz roztěkaný, viz naše video níže.

Výkon procesoru Snapdragon 870 hravě postačuje na svižný chod Androidu, navíc jej doprovází 8 GB RAM. Uživatelé ocení 128GB vnitřní paměť, asi 15 GB je zabráno systémem. Telefon je připraven na 5G sítě, dobře pracoval v síti T-Mobilu v centru Brna. Systém Android 11 postrádá grafickou nadstavbu a tak je příjemně přehledný a rychlý. Dobře funguje NFC pro platby, chybu jsem nenašel při připojení na různé Wi-Fi sítě, dokonce je tu podpora Wi-Fi 6, pokud máte doma nebo v práci takto rychlé připojení. Výrobce implementoval systém pro spojení mobilu s jiným zařízením, třeba s monitorem nebo TV. Dále po bluetooth spojení klávesnice a myši můžete mobil využít jako počítač, pro videohovory apod.

Moto G100 je telefon pro zájemce o zařízení s velkým displejem, které oplývá vysokým výkonem, dostatkem paměti a čistým rychlým Androidem. Určitě se hodí Always on displej, kvalitní fotoaparáty, podpora 5G. Zajímavým bonusem je platforma pro připojení k externím zařízením.

Moto G100 – fotogalerie

běžný záběr – širokoúhlý

mix fotografií

Moto G100 – 1080p – 30 sn./s bez stabilizace

 

Reklama