Motorola Moto G6 Plus: telefon, který nezklame [recenze]

Reklama

Motorola posílá do boje s konkurencí telefon s větším displejem a duálním fotoaparátem. Radost udělá vyvážený výkon hardwaru a také čistá verze systému Android.

Motorola Moto G6 Plus je telefonem pro běžně náročné majitele, kteří chtějí míst dostatečně velký displej s tenkými rámečky, současně příjemně zaoblenou konstrukci a ještě se mohou spolehnout na duální fotoaparát. Vše tohle Motorola bez pochyb splňuje. Navíc za příjemnou cenu již kolem 7 000 Kč.

Motorola Moto G6 plus

Rozměry: 160 × 76 × 8 mm, 167 g
Displej: 5.9″, 1080 × 2160 bodů, 16 mil. barev, IPS
Procesor, systém: 8 jader, 2200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 4000 MB, 64000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 12+5 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Motorola Moto G6 plus v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Motorola tedy nabízí displej s velikostí 5,9 palců, kolem něj obíhá jen tenký rámeček.  Nad displejem s poměrem stran 18:9 si všimnete přední kamery na selfie a také trochu netradičně předního LED blesku. Ten se hodí pro přisvícení selfie třeba v hospodě, kde bývá šero. Pevná konstrukce ze skla váží bezmála 170 g, ale v ruce je hmotnost příjemně rozložená do celé konstrukce. Pozor při držení, hladké povrchy mohou v opocených rukách klouzat.

Pod displejem našla místo čtečka otisků prstů, reakce jsou rychlé a díky umístění se dobře obsluhuje třeba i v autodržáku. Displej nabízí super vychytávku, tzv. always-on mohou svítit hodiny a info o událostech. Není tak nutné probouzet a odemykat mobil pro zjištění novinek. Vliv na spotřebu asi nebude velký, nebo jsem téměř žádný rozdíl nezaznamenal při deaktivaci.

Motorola nabízí speciální šuplík na dvojici nanoSIM a ještě microSD navíc na horní straně. Pro vysunutí je třeba o něco delší trn než bývá obvyklé, najdete ho v krabičce. Pravý bok dostal tlačítka hlasitosti a zámku, mohly by vyčnívat více nad povrch, ale dá se na to zvyknout. Spodní strana nabízí USB-C konektor a ještě i 3,5mm jack, kvalitu výstupu hodnotím jako velmi dobrou.

Záda telefonu nelze nijak demontovat, hlavní roli zde hraje vyčnívající modul duálního fotoaparátu s čipy 12+5 Mpx. Kvůli takovému provedení počítejte s tím, že se obvod modulu bude odírat při pokládání na stůl. Vliv na focení to mít nebude, nechybí ani duální LED. Pod krytem se nachází baterie 3 200 mAh, ohledně výdrže mohu trochu pochválit, běžně vydrží více jak den při častém používání.

Android 8.0 pohání osm jader s maximálními takty 2,2 GHz, dobrou zprávou je 4 GB RAM. Dobrá odezva systému je tak zajištěna, a to včetně ovládání pohybovými gesty. Ano, těch v nastavení najdete několik a při osvojení můžete jen máchat prsty pod displeji v určitém směru a mohou se spouštět aplikace.

Motorola Moto G6 Plus – fotogalerie

Při focení budete spokojeni, věrné barvy, dobrá ostrost, bez výrazných chyb. U videa je možnost mít maximálních 4K při 30 záběrech za sekundu. I na fullHD při 60 snímcích za sekundu je ale vidět, že automatika mobilu má nějaký problém s ostřením, obraz je nestabilní (není stabilizace) a ostření ruší.

Motorola Moto G6 Plus – video 1080

Motorola Moto G6 Plus je dobře vybavený telefon, čistý systém pohání výkonný hardware, potěší kvalitní fotografie. Hodí se dobře umístěná čtečka a spokojeni budete s výdrží na nabití.

Reklama