Motorola Moto G9 Plus: potěší obří displej i dvoudenní výdrž [recenze]

Reklama

Motorola zaujímá výrazné místo ve střední třídě s tímto modelem, který se vyznačuje velikým displejem, 5 000mAh baterií a hodně rychlým 30W nabíjením. Pokud hledáte velkou plochu displeje na hry a surfování, máte horký tip.

Motorola Moto G9 Plus je podzimní novinkou, kterou koupíte stále za 5 499 Kč na Alze, a to v modré nebo poutavé zlaté variantě. Telefon je pokrytý plastem a voděodpudivou vstvou, zvládne se tak poprat s potem, vlhkostí, ale na koupání v bazénu to není. Hlavním přínosem je na první pohled jasně displej, ten má 6,8 palců s fullHD+ rozlišením. Telefon narostl na 170 × 78 × 9,7 mm a hmotnost 223 g. Ta je samozřejmě dost citelná a nemusí vyhovovat třeba dámám. Spíše než hmotnost je trochu potíž s velikostí mobilu, v kapse kalhot nebo i bundy ho cítíte jistě. Ovšem odměnou je právě komfortně velký displej!

Průstřel v displeji schoval 16Mpx selfie kameru, už nikde nenajdete informační LED, pokud byste měli o ni zájem. Kvalita zobrazení IPS displeje je na dobré úrovni pro střední třídu, podání barev je solidní, venku se ale hodí rukou displej přistínit. Jas by tedy mohl být lepší. Displej umí po poklepání nebo příchodu nějaké zprávy ukázat základní informace, klasický Always on ale samozřejmě neumí, není to AMOLED. Pro příjemné procházení menu doporučuji tmavý režim, ten je v nastavení systému.

Hladké lesklé plasty se zrcadlí modrou barvou, boky příjemně přecházejí na záda a telefon se v ruce drží bez potíží. Samozřejmě počítejte s otisky prstů a testovací kousek už nese škrábanec na zádech, plast tak není moc odolný na mechanické poškození. Mobil můžete ochránit přibaleným průhledným silikonovým pouzdrem. Levý bok obsahuje šuplík nanoSIM a microSD karty, nechybí dedikované tlačítko Google Asistenta. Pravá strana kromě ovládání hlasitosti poskytuje v zámku mobilu itnhegrovanou čtečku otisků prstů. Jako levák jsem na ni fajn dosáhl ukazováčkem, reakce je blesková a mobil mě vždy poznal a hned se odemkl. Doporučuji pro každodenní používání.

Nahoře se zabydlel 3,5mm jack sluchátek (žádná v balení nejsou) a jeden z mikrofonů, dole pak sídlí hlasitý reproduktor a USB-C konektor. Ten se stane prostředníkem mezi přibalenou větší 30W nabíječkou, která nalije energii do 5 000mAh akumulátoru. A nabíjení je opravdu radostné, z nulového stavu to zabere něco přes hodinku, při půlhodinovém dobíjení jste na polovině kapacity. Počítejte s výdrží klidně dva dny v kuse, a každé krátké dobití přinese spoustu energie na dlouhé hodiny provozu.

Na zádech samozřejmě nepřehlédnete 4 objektivy – hlavní 64 Mpx + 8 Mpx širokoúhlý s úhlem 118 stunů, dále 2 + 2 Mpx makro a měření hloubky scény. Pro běžné focení jsem z 90% času používal vyloženě hlavní snímač, fotky z něj mi přijdou nejlepší, co mobil umí – fotky jsou ostré s reálnými barvami apod. Nejlepší focení si užijete při polojasném počasí. Pro záznam videa je maximem 4K a 30 sn./s., ukázkové video je 1080p a 60 sn./s, je vidět stabilní obraz, ale vadí občasné přeostření scény.

Systém Android spoléhá na 8jádrový Qualcomm, 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Solidní sestava pro chod aplikací, her, surfování. Často jsem používal NFC na platby, mobil se dále umí držet Wi-Fi signálu, v sítích LTe je jako doma pro rychlé surfování. Telefon se při hraní her ani moc nezahřívá, trochu teplejší je pak při nabíjení. Reakce Androidu, který má jen minimum dodělávek od výrobce, je svižný, pro začátek je tu základ aplikací Googlu.

Motorola Moto G9 Plus mi dělala společnost asi 14 dní v kuse při každodenním používání. Určitě mě potěšila velikost displeje, na hraní her je skvěle prostorný, dále výdrž na nabití a samotné rychlonabíjení, tohle dohromady ušetří spoustu času u zásuvky. Připomínky nemám k reakcím systému a kvalitě focení, pro běžné cvakání určitě plně dostačuje.

Motorola Moto G9 Plus fotogalerie

Motorola Moto G9 Plus – 1080p video

Reklama