Motorola Motoluxe: dobře vypadající, diodou zářící (preview)

Reklama

Očekávaná novinka z CES 2012 se dostává do prodeje a zájemce chce oslovit velkým 4″ displejem, dobře padnoucí konstrukcí a 8Mpx fotoaparátem. Má něco, co jiné mobily postrádají – masivní poutko s vícebarevnou informační diodou!

Motorola Motoluxe je zajímavý smartphone, který by se měl co nevidět objevit v nabídce českého T-Mobilu s cenou těsně nad 6 000 Kč. Podobně stojí i ve volném prodeji. Motoluxe byl představen na veletrhu CES 2012 v Barceloně.

Motorola Motoluxe XT615 – parametry

  • Rozměry: 118 × 61 × 10, 124 g
  • Displej: 4″ TFT LCD, 480 × 854 bodů, 50 × 90 mm
  • Procesor: jednojádrový 800 MHz
  • Paměti: 512 MB RAM, 1 GB ROM (uživatelských 260 MB), microSDHC karta
  • Operační systém: Android 2.3, doplňky Motoswitch
  • Výbava: 8Mpx fotoaparát, FM rádio, microUSB, 3,5mm jack, GPS
  • Baterie: 1 400 mAh
Motorola XT615 Motoluxe lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Už první osahání konstrukce jasně potvrzuje, že tady se nešetřilo. Pevné plasty a pravděpodobně i kovový rámeček poskytuje velmi dobrý dojem, umocněný o pogumování na všech částech kromě té přední s displejem.

Máte zájem o jiný telefon značky Motorola? Přečtěte si recenzi véčkové Motoroly Gleam+!

Motorola sází na velký displej s rozměry 50 × 90 mm, roztažený od kraje ke kraji čelní strany. Hladký plast níže poskytuje prostor 4 tlačítkům a jasně zřetelné logo výrobce. Nad displejem nesmíme zapomenout na přední kameru/fotoaparát, světelné čidlo a senzor přiblížení.

Pohledy upoutá díra v levém dolním rohu, kudy provlečete šňůrku na krk nebo nějaký přívěsek. Při nabíjení tento prostor ozařuje zelená barva diody, zmeškaný hovor a nové zprávy blikáním dává najevo modré světlo. Nepřestane, dokud si události nezkontrolujete a pohasíná, jakmile rozsvítíte displej. Jak praktické!

Tenké tělo se vešlo pod 10 mm, vlevo se umístil microUSB konektor, vpravo oceníme hardwarovou spoušť fotoaparátu a dvojtlačítko hlasitosti. Podobně lesklé je i zapínací/zamykací tlačítko nahoře, o něco vedle se pak hodí 3,5mm jack. Jaké příjemné překvapení, kryt baterie výrobce ukoval z nerezu a to tak tlustého, až skoro nejde prohnout. Na svém místě by mohl držet pevněji, k odsunutí směrem dolů jej stačí mírně stlačit a potáhnout. Pod ním prostor zabrala 1 400 mAh baterie a sloty microSDHC a SIM.

Výrobce se snažil udržet cenu Motoluxe v přijatelné hladině a tak vsadil na „jen“ 800MHz procesor s 512 MB RAM. Někdy je slabší výkon znát při aktivovaných animacích a přechodech, dochází k trhání. Déle trvá vykreslování náhledů obrázků v Galerii apod, zadrhává přecházení mezi pohotovostními displeji. Kromě těchto drobností je samozřejmě výkon dostačující, výrobce nedoinstaloval nějakou velkou nadstavbu, jen pár grafických prvků.

Další zkušenosti s Androidem 2.3.7 a widgety Motoswitch si přečtete v brzké recenzi, nebude chybět ukázkové video!

Takhle fotí Motorola Motoluxe

Reklama