Motorola Motoluxe: osvítí i vás? (recenze)

Reklama

Android střední třídy přichází s tenkým pevným tělem, v němž je napasován 4″ TFT displej, 800MHz procesor, 8Mpx fotoaparát a hlavně výrazná informační dioda. Neokoukaný vzhled Motoroly by se mohl spolu s příznivou cenou líbit mnoha zájemcům.

Motorola Motoluxe byla představena na kongresu CES 2012 a pozornost vzbudil větší displej a pogumovaná konstrukce. Telefon se vyrábí v jediné černé barvě, měl by se objevit v nabídce T-Mobilu, již se tak mělo stát v dubnu. Za nějakých 6 500 Kč nemůžeme čekat dvoujádrový procesor a další podobné vylepšení, i tak je Motorola hodně použitelná pro každodenní využití. Minimálně vás dostane poblikávající diodou v levém spodním rohu. Podívejte se na video!

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce, parametry
  2. Hardware, systém, ukázkové fotky, video, závěr

Motorola Motoluxe na komentovaném videu

Motorola Motoluxe – parametry

  • Rozměry: 118 × 61 × 10, 124 g
  • Displej: 4″ TFT LCD, 480 × 854 bodů, 50 × 90 mm
  • Procesor: jednojádrový 800 MHz
  • Paměti: 512 MB RAM, 1 GB ROM (uživatelských 260 MB), microSDHC karta
  • Operační systém: Android 2.3, doplňky Motoswitch
  • Výbava: 8Mpx fotoaparát, FM rádio, microUSB, 3,5mm jack, GPS
  • Baterie: 1 400 mAh
Motorola XT615 Motoluxe lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Konstrukce

Hned při seznámení s Motorolou jsem si oblíbil její pogumovanou konstrukci. Nejenže tu nevidím žádné otisky, telefon se lépe drží a neklouže. Pevné plasty a pevný rám konstrukce dělá dobrý dojem, telefon odolá kroucení. Zaoblené hrany plynule přechází na přední část, kolem obvodu mírně nad povrch vyčnívá hrana a tak displej neleží přímo na podložce, když jej otočíte. Motorola sází na velký displej s rozměry 50 × 90 mm, roztažený od kraje ke kraji čelní strany.

Použité rozlišení je hodně jemné (245 dpi při 480 × 854 bodů) a fotky i fonty jemně zobrazené. Jelikož máme čest jen s typem LCD, pohled pod úhlem už obraz kazí. Při použití automatického jasu nebo aktivovaném plném jasu se dá displej číst na přímém slunci. Navíc mám dojem, že za displejem je odrazová folie, displej není třeba zakrývat rukou. Nad displejem nesmíme zapomenout na přední kameru/fotoaparát, světelné čidlo a senzor přiblížení. Hladký plast níže poskytuje prostor 4 tlačítkům a jasně zřetelné logo výrobce.

Zkoumavé pohledy upoutá díra v levém dolním rohu, jakoby tu něco chybělo. Jde o místo k zavěšení poutka nebo přívěsku, nic takového v balení pravděpodobně nebude. Při nabíjení se tento prostor obarví zeleně díky diodě, zmeškaný hovor a nové zprávy blikáním dává najevo modré světlo (na videu výše je to vidět). Nepřestane, dokud si události nezkontrolujete a pohasíná, jakmile rozsvítíte displej. Jak praktické a vítané!

Konstrukce nemá na tloušťku ani 10 mm, tmavé plochy oživují lesklé doplňky, ať už je řeč o reproduktoru či logu výrobce, vpravo oceníme hardwarovou spoušť fotoaparátu a dvojtlačítko hlasitosti. Podobně lesklé je i zapínací/zamykací tlačítko nahoře, o něco vedle se pak hodí 3,5mm jack. Vlevo se telefon nabíjí, je tu nekrytý microUSB slot. Kombinace lesklých doplňků a tmavé konstrukce se odehrává i na zadní straně. Efektní mřížka skrývá hlasitý reproduktor, levý horní roh okupuje 8Mpx snímač s jedinou bleskovou LED. Zvuk reproduktoru je čistý, nerezonuje a je slyšet i při položení na podložce.

Dobrý dojem z konstrukce navodí nerezový kryt baterie. Na svém místě by mohl držet pevněji, k odsunutí směrem dolů jej stačí mírně stlačit a potáhnout. Pod ním prostor zabrala 1 390 mAh baterie a sloty microSDHC a SIM. S výdrží by neměl být problém na dva dny. Při zapnutých datových přenosech, automatickém jasu a běžném provozu s voláním a psaním SMS se to dá zvládnout.

Kapitoly článku:

  1. Video, představení, konstrukce, parametry
  2. Hardware, systém, ukázkové fotky, video, závěr

Reklama