Motorola V600: snědlo všechny funkce [retro]

Reklama

Zajímavé véčko z roku 2004 bylo určeno bohatým uživatelům, kteří si zaplatili za nerezové kryty, vnější informační displej, skvělý vnitřní displej, bluetooth i spoustu dalších funkcí. 

Motorola V600 byla baculatým véčkem, které v roce 2004 pořádně prohánělo konkurenční telefony, mezi které patřila třeba vzpomínaná Nokia 6230. Za vše mohla především výbava, který byla na tehdejší poměry opravdu bohatá. To vše se zavřelo do konstrukce, která obsahovala kovové kryty a tak jsme si mohli osahat „pořádný“ telefon. Trčící anténa nijak nepřekvapovala. Boky mobilu hostily tlačítka, vespod se telefon spojil s kabelem se širokým proprietárním konektorem. Další možnost spojení představoval bluetooth.

Motorola V600 ve zkratce

  • Rozměry a hmotnost: 88 × 48 × 24 mm, 116 g
  • Displej: 1,9″, TFT LCD barevný, 176 × 220 bodů, 65 tis. barev
  • Data: GPRS
  • Paměť: 5 MB vnitřní, bez karet
  • Fotoaparát: vestavěný VGA
  • Funkce: bluetooth, MP3
  • Cena: v roce 2004 asi 14 000 Kč

V zavřeném stavu neušel pozornosti inverzní černobílý displej, který podsvicovalo modré světlo. Zde se ukázaly informace o volajícím nebo klasicky hodiny. Nad displejem se vyjímal oko VGA fotoaparátu a rovněž veliké zrcátko pro autoportréty. To budilo pozornost nejen velikostí, ale hlavně tím, že kolem něj při příchozím hovoru zářily třemi barvami efektní kružnice.

Pevná konstrukce se jistě otevírala, uvnitř však již bylo vše z plastu. Hlavní zobrazovač svítil 65 tisíci barvami v tehdy více než dostačujícím rozlišení 176 × 220 bodů (konkurenční Nokia 6230 měla 128 × 128 bodů). Menu Motoroly bylo přehledné i díky střídmé grafice, v níž šly dokonce libovolně měnit pozice položek; to nebylo obvyklé. Do paměti se vešla tisícovka kontaktů, kromě SMS mobil uměl MMS. Véčko si rozumělo se sítí GPRS pro data, tak přišel vhod e-mailový klient a alespoň wapový prohlížeč. Na nějaké aplikace čekalo 5,6 MB místa, už chyběly nějaké paměťovky. Telefon přehrál MP3 v přehrávači, daly se poskládat vlastní melodie.

Motorola V600 patřila v roce 2004 k nejlepším a nejdražším telefonům, vždyť cena se pohybovala kolem 14 tisíc korun.

Reklama