Motorola V80: další roztočená konstrukce [retro]

Reklama

Mobilní minulost byla bohatá na roztodivné tvary konstrukcí a také originální styly otevírání. Výjimečná Motorola s originálním designem patřila mezi skvěle vybavené telefony roku 2004. Komu by se nelíbila?

Motorola V80 navazuje designově na předcházející Motorolu V70, o níž si přečtěte v jiném díle mobilního retra. Při pohledu na výbavu můžeme mluvit o kopii modelu V600, který patřil k těm lepším telefonům roku 2004. Véčko Motorola V600 jsme vzpomínali v tomto článku.

Motorola V80 ve zkratce

  • Rozměry a hmotnost: 99 × 45 × 23 mm, 108 g
  • Displej: 1,9″, TFT LCD barevný, 176 × 220 bodů, 65 tis. barev
  • Data: GPRS
  • Paměť: 6,5 MB vnitřní, bez karet
  • Fotoaparát: vestavěný VGA
  • Funkce: bluetooth, MP3
  • Cena: v roce 2004 asi 13 000 Kč

Motorola V80 ovšem nebyla véčková, nýbrž se chlubila originálně otočnou konstrukcí. Efektně tak stačilo horní díl konstrukce otočit o 180° a telefon se dal plnohodnotně používat. Konstrukci pomáhala pružinka, takže horní díl se docvakl do horní polohy sám. Telefon by se dal řadit mezi zaoblené stylovky, na čelní straně se sebejistě vyjímal joystick. Ten byl v zavřeném stavu nad displejem, pak se vše změnilo, otáčel se obraz na displeji. Za pozornost stálo barevné volitelné podsvícení okrajů telefonu! U modelu V600 se naopak měnily kryty.

Na zádech telefonu jsme našli zabudovaná VGA fotoaparát, bez možnosti LED blesku a točení videí. Konstrukce telefonu se leskla stříbrnými doplňky, dobře vypadala klávesnice a ovladače. Kolem joysticku se tísnila tři tlačítka, také sloužila pro pohyb v menu. I bez otevření telefonu jej šlo ovládat a procházet menu. Displej nabídl hodně slušné rozlišení i 65 tisíc barev, Motoroly tohle uměly.

Do 6,5MB vnitřní paměti bez paměťových karet šlo uložit dva tisíce vícepoložkových kontaktů, na paměť na SMS se zapomnělo. V80 nabídla komfort v podobě personalizace menu, nechyběl kalendář, e-mailový klient, ani bluetooth. Díky GPRS šlo wapovat nebo telefon použít jako modem ve spojení s počítačem. Nevelká paměť vybízela k použití MP3 jako zvonění. Motorola V80 zanechala skvělý dojem, za který bylo potřeba řádně zaplatit.

Reklama