Move the Box: krabice musí pryč! (recenze hry)

Reklama

Nad touto logickou hříčkou jsem strávil poslední dva dny a hrál a hrál. Její princip je přitom velmi jednoduchý a pochopíte ho takřka okamžitě. Vyřešit všechny levely vám ovšem dá pořádnou práci. A čeká jich na vás opravdu hodně.

Hra je skutečně „jednoduchá“. Vašim jediným úkolem je, přesunout k sobě vždy tři krabice stejné barvy. Jakmile to uděláte, krabice zmizí, ostatní zaberou jejich místo a vy musíte přesunout i je. Problém spočívá v tom, že hra vás velmi omezuje v množství přesunů, které v každém levelu můžete udělat. Ještě jsem nenarazil na level, kde byste mohli krabicemi pohnout více jak třikrát. Každý tah je proto potřeba velmi dobře promyslet a dobře si představit, jak bude situace vypadat po odstranění některých krabic. Jak už jsem řekl, musí být alespoň tři stejné barvy u sebe, klidně jich ale může být i pět a mohou být také na sobě. Problémem je, když vám na konci zůstanou třeba jen dvě v barvě, nebo jsou krabice od sebe příliš daleko a vy už nemáte žádný tah. A tak zkoušíte, zkoušíte, přemýšlíte…

Ovládání hry je naprosto jednoduché, stačí podržet prst na vybrané krabici a pohnout s ní do libovolného směru. Každý tak se dá vrátit, dole na displeji také vidíte, kolik tahů celkem máte v levelu k dispozici.

Hra má svoje kouzlo a výbornou hratelnost, která vás udrží a nutí zkoušet stále nové úrovně. Určitě ale také obsahuje některé nedostatky. Obtížnost je docela nevyvážená, občas level vyřešíte za pár sekund, jindy se zaseknete na dlouhé minuty. Když už jste opravdu zoufalí, můžete si koupit nápovědu. Pět naznačení získáte zdarma, jen za ohodnocení hry na App Store. Balíček čtyř rad stojí 0,79 euro, dvanáct rad zakoupíte za 1,59 euro. Stačí ovšem zadat správné heslo na YouTube a na řešení se můžete podívat úplně zadarmo.

Mírně zklamaný jsem i z jednotvárnosti levelů. Ty se dělí do skupin po čtyřiadvaceti, vždy pojmenovaných po nějakém městě. Rozdíl mezi městy spočívá jen v jiném barevném podkladu, princip hry zůstává stále stejný. Hra se ale nabízí (dočasně) zdarma, takže nechci být příliš kritický. Dokáže totiž zabavit skutečně na dlouhou dobu. A také cena pro Android je spíše symbolická a určitě se vyplatí.

Cena: aktuálně freeware (iOS), 18,83 Kč (Android)

Operační systém: iOS 3.0 a vyšší

Odkaz na stažení: iOS, Android

Reklama