mParkování: když potřebujete spolehlivě zaparkovat (aplikace)

Reklama

Každý, kdo se musí pohybovat v Praze autem, ví, že místo jízdy ho často čeká jen popojíždění. Stejně tragická je situace, kdy potřebujete své auto zaparkovat. Mnohdy to vypadá, že volné místo už prostě není. S aplikací mParkování ale jistě nějaké najdete.

mParkování je hodně šikování aplikace, která by neměla chybět žádnému pražskému řidiči. Za největší nevýhodu lze paradoxně považovat, že ji nenajdete také na ostatních mobilních systémech, v tomto případě má největší výhodu OS Bada.

Základem aplikace jsou aktualizovaná data o volných parkovacích místech z desítek parkovišť po celé Praze. Aplikace vám ale nejen řekne o počtu volných míst, perfektní je i výpis užitečných míst v okolí (stravovací zařízení, informační kanceláře) a rady, jak se z parkoviště nejsnáze dostat do centra. Bohužel, navigace přímo na parkoviště mi v programu aktuálně nefungovala.

Další části aplikace už tak zajímavé nejsou. Dopravní kamery by se mohly hodit, podle data aktualizace ale nabízejí hodně zastaralé informace. Stejné je to i s popisem dopravní situace. Chybí větší aktuálnost.

Určitě se naopak hodí popis parkovacích zón v Praze 1, 2, 3 a 7. Tady už vám počet volných míst nikdo neřekne, získáte alespoň představu, kolik budete za parkování v daném místě platit.

mParkování určitě najde své uplatnění u pražských řidičů i příležitostných návštěvníků hlavního města.

Cena: freeware

Odkaz na stažení

Reklama