MWC: dotykový seniorský mobil Emporia Life Touch

Reklama

Emporia je rodinná rakouská firma zabývající se výrobou telefonů pro seniory. Na veletrhu MWC měla tradiční stánek s modely telefonů v nadživotní velikosti a hosteskami v rakouských krojích. Nejvíce nás překvapil model obsluhovaný dotykovým displejem.

Nenechte se mýlit, Emporia neopouští své obvyklé vody mobilů pro seniory, i dotykový model Life Touch má stejnou cílovou skupinu. Senioři zkrátka u svých vnoučat či pravnoučat viděli nějaký ten dotykový zázrak, a rádi by šli aspoň trochu s dobou. Emporia jim v tom vychází vstříc.

MWC13_Emopria_stanek

Emporia Life Touch má velký dotykový displej, na kterém se zobrazují velké ikony (dva sloupce po třech). To samozřejmě usnadní ovládání telefonu, navíc je k dispozici klasické ovládání přes tlačítka, když se vnoučata zrovna dívají jinam. Dobře čitelný barevný displej doplňuje dvoumegapixelový fotoaparát. Škoda, že Emporia Life Touch se objeví na našem trhu až koncem roku 2013, ale tip na vánoční dárek je to rozhodně dobrý.

MWC13_Emopria_LifeTouch_1MWC13_Emopria_LifeTouch_2

Na stánku nás dále zaujal starší model Emporia Care Puls s elegantními náramkovými hodinkami, které umožní vyvolat alarm i v případě, že senior mobil zapomněl třeba na nočním stolku.

MWC13_Emopria_CarePlus_1MWC13_Emopria_CarePlus_4MWC13_Emopria_CarePlus_3MWC13_Emopria_CarePlus_2

Do třetice pak přinášíme fotku zajímavého elegantního véčka Emporia Connect, které se na stánku objevilo i v netradiční bílé barvě.

MWC13_Emopria_Connect_1MWC13_Emopria_Connect_2MWC13_Emopria_Connect_3MWC13_Emopria_Connect_4MWC13_Emopria_Connect_5

Kromě telefonů předváděl rakouský výrobce na své expozici službu EmporiaME určenou pro vzdálené ovládání telefonu. Přímo ze svého smartphonu můžete babičce poslat do její Emporie fotky z dovolené, případně jí naplánovat schůzku nebo přidat do seznamu svoje telefonní číslo.

Reklama