MWC: dva nové mobily Honor 6+ a Honor 4X

Reklama

Na veletrhu MWC se objevily dva nové telefony značky Honor. Nesou označení Honor 6+ a Honor 4x. Na oba se můžeme těšit i v Česku, kam se dostanou na přelomu jara a léta, neboli ve druhém čtvrtletí.

Honor 6+: hned tři fotoaparáty

Top modelem pro nejbližší dobu bude Honor 6+, který hned na první pohled zaujme trojicí fotoaparátů. Jeden z nich je klasicky vepředu a slouží pro videohovory a selfie fotky. Vzadu jsou ale dva těsně vedle sebe, každý s rozlišením 8 Mpx. Dohromady pak dokáží vytvořit fotku s celkovým rozlišením 13 Mpx a my jsme zvědavi, jak se projeví v praxi. Dvojice fotoaparátů má podle výrobce i řadu dalších výhod, například výrazně rychlejší ostření a lepší focení ve špatných světelných podmínkách.

Honor_6_Plus_1Honor_6_Plus_2

Displej má úhlopříčku 5,5″ a nabídne fullHD rozlišení. Honor 6+ podporuje dvě SIM karty, kromě 3GB operační paměti RAM nabídne také 32 GB pro uložení uživatelských dat. Je také vybaven slotem pro paměťové karty microSD. Zajímavostí je funkce Reverse Charging, díky které lze smartphonem nabíjet i další zařízení.

Honor_6_Plus_3

Operační systém Android využije, kromě již zmíněné 3GB paměti RAM, také procesor, který má 8-1 jader. Nefungují ale všechny dohromady, inteligentní technologie řízení spotřeby Smart Power 2.5 dokáže automaticky přepínat mezi výkonovými režimy a zajistí tak vysokou výdrž na jedno nabití. Vestavěná baterie s kapacitou 3 600 mAh dokáže Honor 6+ udržet v chodu až po dva dny běžné zátěže.

Honor_6_Plus_4

Honor 4X: 8 jader s pořádnou výdrží

Druhý představený model, Honor 4x, naopak patří spíše do střední třídy. Tedy alespoň cenově, protože výkon má dostatečný i na třídu vyšší. Jeho displej dostal do vínku úhlopříčku 5,5″ a rozlišení HD. Z druhé strany vás určitě zaujme zadní kryt s 3D vzorem na přírodní motivy.

Honor_4X_1 Honor_4X_2

Zadní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a řadu doplňkových funkcí, například schopnost přeostřit již hotový snímek. Přední fotoaparát zvládá fotit v rozlišení 5Mpx, dokáže vytvářet panoramatické snímky (takže se na selfie vejdete se všemi přáteli).

Honor_4X_3

O špičkový výkon se stará nejen osmijádrový procesor, ale také 2GB paměť RAM. I přes podporu dvou SIM karet vydrží Honor 4x až 72 hodin. Má totiž baterii s kapacitou 3 000 mAh a technologií řízení spotřeby, která dokáže výdrž na jedno nabití prodloužit až o 30 %.

Reklama