MWC: dva nové smartphony Lumia: 640 a 640 XL

Reklama

Microsoft představil na MWC hned dva nové telefony Lumia, které se budou prodávat v celé řadě různě se lišících verzí. Oba nabídnou špičkový výkon a operační systém Windows Phone.

Nejprve se podívejme, co mají oba mobily společné. Jedná se o přístroje s operačním systémem Windows Phone 8.1 (včetně updatu Lumia Denim). Oba mají čtyřjádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,2 GHz a 1 GB operační paměti RAM. Jakmile Microsoft představí novou verzi Windows Phone 10, budou oba přístroje bez potíží upgradovatelné.

Lumia_640_640XL_1

Kromě řady zajímavých aplikací dostanete spolu s novými modely Lumia také roční předplatné kancelářského balíku Office 365, který můžete navíc nainstalovat na jeden tablet a jeden stolní počítač. Dalším zajímavým bonusem je 1 TB na úložišti OneDrive a 60 minut měsíčně na volání prostřednictvím integrovaného Skypu.

Lumia_640_640XL_2

A nyní už odlišnosti. Lumia 640 má 5″ displej a 8Mpx fotoaparát. Baterie o kapacitě 2 500 mAh by měla udržet telefon plný energie nejméně celý pracovní den. Nabízet se bude v 3G variantě pro jednu SIM, 3G variantě dualSIM, LTE variantě pro jednu SIM a LTE variantě pro dvě SIM. Seženete ji v leskle azurové, oranžové, bílé a matně černé barvě. Lumia 640 se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 139 eur pro 3G model, resp. 159 eur pro LTE model – v obou případech bez daní a dotací.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WwY04RcMBAA

Lumia 640 XL poněkud vyrostla, její displej dosáhl úhlopříčky až 5,7″. Fotoaparát je vybaven optikou Zeiss a zvládá až 13 Mpx, baterie se nafoukla na 3 000 mAh. Opět bude k dispozici celá řada variant – LTE pro jednu SIM, 3G pro dvě SIM a LTE pro dvě SIM. V nabídce bude matně azurová, oranžová, černá, matně bílá a leskle bílá barevná varianta. Lumia 640 XL se bude prodávat za doporučenou maloobchodní cenu 189 eur pro 3G model, resp. 219 eur za LTE model, v obou případech je cena bez daní a dotací.

Reklama