MWC: Emporia představila tři novinky a hry tříbící seniorům mozek

Reklama

Kromě velkých výrobců představují v Barceloně své novinky i menší firmy. Pro nás je zajímavá například nabídka rakouské společnosti Emporia Telecom, která své produkty nabízí i na našem trhu. Na co se tedy mohou čeští senioři těšit?

Emporia na barcelonském výstavišti představila tři nové telefony: Emporia Connect, Emporia Solid Plus a Emporia Safety Premium. Kromě toho přidala ještě trojici logických her, které by měly rozvíjet a posilovat paměťové schopnosti seniorů. Pravidelný trénink mozku bezesporu zlepšuje duševní kondici (nejen) seniorů, v tomto směru tedy Emporii rozhodně tleskáme.

Jde vidět, že Emporia své cílení na starší uživatele bere opravdu vážně. Loni v Barceloně prezentovala spolupráci s univerzitou Cambridge, kde se vědci systematicky zabývají vlivem stáří na různé smysly člověka. Emporia pak navrhuje telefony tak, aby je mohl ovládat člověk např. se sníženou ohebností prstů, horším hmatem, zrakem apod. Letos se tedy kromě ovladatelnosti zaměřuje i na trénink mozku.

Emporia Connect

Emporia Connect je určena uživatelům, kteří chtějí jednoduše ovladatelný mobil, ovšem nerezignovali ještě na designový vzhled a funkční výbavu. Pohledné véčko je vybaveno dvojicí barevných displejů, fotoaparátem, podporuje 3G sítě nebo třeba GPS navigaci. Z dalších funkcí je zajímavá předpověď počasí a již zmíněné tři hry rozvíjející paměťové schopnosti.

Emporia Solid Plus

Pravděpodobně nejen v Česku patří senioři mezi nadšené chalupáře, zahrádkáře a kutily. Jak jinak si vysvětlit telefon Emporia Solid Plus, který je podle záměrů výrobce určen právě kutilům (popř. mladším vyznavačům outdoorových sportů). Pogumovaná konstrukce a speciální tvrzené sklo displeje chrání proti vodě dle standardu IP67, proti otřesům dle standardu MIL-STD-810F. Díky základním funkcím dostupným skrze postranní tlačítka lze telefon snadno ovládat i v rukavicích. Telefon myslí také na bezpečí uživatele – nabízí tlačítko nouzového volání a detekci pádu.

Emporia Safety Premium

Do třetice tu máme typický seniorský mobil, jak ho známe už dlouho. Velká tlačítka, velká písmena na displeji, jednoduché ovládání. K tomu připočtěte funkce zvyšující bezpečnost uživatele, například detektor pádu, funkci nouzového tlačítka, GPS lokalizaci či přivolání pomoci prostřednictvím doplňkových náramkových hodinek.

K nejdůležitějším funkcím se dostanete přímo prostřednictvím bočních tlačítek, aniž byste museli složitě procházet nabídkami. I seniory jistě potěší barevný displej, zvláště pokud barva nebude na úkor čitelnosti.

 

Reklama