MWC: HTC uvádí čtyřjádrové One X, One S a One V

Reklama

Poslední nedělní tiskovkou bylo představení čtyřjádrového HTC One X, o němž jsme věděli už dopředu, a dalších dvou novinek z nové řady HTC One. Kdo letos nemá čtyřjádro, může to v mobilním byznysu zabalit. Podívejte se, jak si s výzvou poradilo HTC.

V době, kdy rodilí Španělé začínají ožívat a novináři na MWC umdlévat únavou, konala se tisková konference HTC. Již před tiskovkou unikly na internet informace o HTC One X, mobilu s čtyřjádrovým procesorem. Kromě něho představil šéf HTC, Peter Chou, na barcelonském pódiu ještě dvě další novinky.

HTC One X

HTC One X je chytrý telefon s operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Pohání jej čtyřjádrový procesor s taktovací frekvencí 1,5 GHz, to je letos v Barceloně móda. Paměť RAM dosáhla solidní kapacity 1 GB, pro uživatele je k dispozici dalších 32 GB. Paměťové karty sice nepodporuje, zato ale každý majitel dostane na dva roky zdarma 25 GB na Dropboxu. Je to samozřejmě lepší než vyrábět stále větší a větší paměťové karty, bez stabilního připojení k Wi-Fi to ale asi příliš použitelné nebude.

Displej má úhlopříčku 4,7 palce s rozlišením 1 280 × 760 bodů. Proti poškrábání ho bude chránit Gorilla Glass, i když naši pravidelní čtenáři dobře vědí, že ani to nezaručuje stoprocentní odolnost. Výrobce si hodně slibuje od 8Mpx fotoaparátu s autofokusem, objektivem s velkou světelností, vylepšeným snímacím čipem, inteligentním bleskem a dvojí závěrkou. Uvidíme, počkáme si na výsledky.

Z dalších funkcí stojí rozhodně za zmínku podpora Wi-Fi nebo HSPA+, oboje ale najdeme ve všech telefonech této třídy. Méně obvyklá je podpora LTE, snad se brzy dočkáme toho, že ji využijeme i v Česku. Zajímavější je čip NFC pro bezkontaktní platby, naopak zvyklí jsme na vestavěný přijímač GPS signálu.

HTC se v tomto případě dalo podobnou cestou jako Nokia, hliník nahradil polykarbonát. Podobně jako finský výrobce také HTC zvolilo technologii unibody, tedy přístup, kdy nebude možno odejmout zadní kryt, ale celý telefon se nacvakne do těla vytvořeného z jednoho kusu plastu. Rozměry činí 135 × 70 × 9 mm, hmotnost 129 g včetně 1 800mAh baterie.

HTC One S

V případě druhého modelu, HTC One S, se setkáte s hliníkovým unibody, o kterém výrobce tvrdí, že je opracováno novými laserovými technologiemi, bude odolnější proti poškrábání a podobně. Nezbývá, než si počkat na finální produkt k testování.

Rozměry tohoto modelu činí 131 × 68 × 8 mm, hmotnost dosahuje takřka 120 g, přičemž baterie má kapacitu jen 1 650 mAh. Ostatní funkce jsou takřka totožné jako u One X. HTC je totiž všechny implementovalo do nové verze svého prostředí HTC Sense.

V tomto případě se ale setkáte „pouze“ s dvoujádrovým 1,5GHz procesorem. V dalších technických parametrech však jako by svému vícejádrovému bratříčkovi z oka vypadl: i HTC One S je vybaven skvělým fotoaparátem (mimochodem, objektiv má ve všech případech světelnost f2.0) či podporou LTE. Pozor, došlo ke změně displeje, v tomto případě má úhlopříčku pouze 4,3 palce s rozlišením 540 × 960 bodů.

HTC One V

Nejjednodušším představeným smartphonem je HTC One V. I v tomto případě je sice vyrobeno z hliníku a jeho tělo sestává z jediného kusu, funkční výbava ale za oběma kolegy mírně pokulhává. Posuďte sami.

Procesor má frekvenci pouze 1 GHz a o větším počtu jader nepadlo na tiskové konferenci ani v oficiálních specifikacích ani slovo. Vnitřní paměť má kapacitu jen 512 MB, pro uživatele je k dispozici 4 GB.

Operační systém je ale Android 4.0 jako v ostatních případech, včetně nejnovější verze HTC Sense. HTC One V pvšem nepodporuje LTE a má jen 5Mpx fotoaparát (byť kvalitnější objektiv známý ze zbylých dvou novinek zůstal i v tomto případě zachován.

Úhlopříčka displeje dosáhla hodnoty 3,7 palce, rozlišení pak pouze 480 × 800 bodů. Bude se tedy pravděpodobně jednat o smartphone pro méně náročné uživatele, čemuž by měla ve finále odpovídat také nižší cena.

Všechny tři novinky se začnou celosvětově prodávat v dubnu, v tomto termínu se jich dočkáme i u nás. Ceny zatím nebyly stanoveny, respektive zveřejněny.

A takto nadšeně a nevěřícně vypadali fanoušci, kterým HTC ukázalo nová zařízení s denním předstihem přímo v Barceloně. Fotografie pochází z oficiálního blogu výrobce. Co myslíte, je jejich výraz odpovídající?

 

Reklama