MWC: LG má čtyři nové mobily střední třídy

Reklama

LG představilo ještě před konáním veletrhu MWC hned čtyři nové telefony střední třídy – modely Magna, Spirit, Leon a Joy. Dva z nich jsou dokonce zakřivené, některé se objeví v Česku ještě v březnu.

LG Magna

LG Magna je jeden ze zakřivených modelů, kterými chce výrobce zaujmout příznivce mobilů střední třídy. Má rozměry 140 × 70 × 10 mm a je vybaven 5″ displejem. O rychlý chod se stará čtyřjádrový 1,3GHz procesor a 1GB paměť RAM. Zajímavé jsou dva fotoaparáty – 8 Mpx vzadu, 5 Mpx vpředu. Z datových přenosů podporuje pouze 3G.

LG_Magna_Spirit_Leon_Joy_1

LG Spirit

Také model Spirit je zakřivený, má ale jen 4,7″ displej. Procesor je sice čtyřjádrový, může mít ale na různých trzích frekvenci buď 1,3 nebo 1,2 GHz. Stejně tak se může lišit rozlišení fotoaparátu, výrobce má na výběr mezi 5 a 8 Mpx. V obou případech je zachována 1GB kapacita paměti RAM a 8 GB uživatelského úložiště, stejně jako operační systém Android a podpora sítí LTE.

LG_Magna_Spirit_Leon_Joy_2

LG Leon

Ještě o něco menší, a už ne prohnutý, je LG Leon. Nabídne 4,5″ displej a procesor se čtyřmí jádry taktovanými na 1,2 nebo 1,3 GHz. I v tomto případě se můžete těšit na 1GB paměť RAM, 8GB uživatelské úložiště a podporu LTE. Fotoaparát na zadní straně dosáhl rozlišení 5 Mpx, čelní kamera má ale jen VGA (0,3 Mpx).

LG_Magna_Spirit_Leon_Joy_3

LG Joy

Nejmenším z představených modelů je LG Joy, který má displej jen 4″. Má také o něco nižší výkon – procesor sice i v tomto případě má 4 jádra a 1,3 GHz, paměť RAM se ale zcvrkla na 512 MB (uživatelské úložiště pak 4 GB). LG Joy podporuje jen 2G a 3G a na rozdíl od zbývajících tří modelů není vybaven Androidem 5.0 Lollipop, ale jen 4.4 KitKat.

LG_Magna_Spirit_Leon_Joy_4

Model LG Spirit bude na českém trhu k dispozici ještě před koncem března. Další modely budou postupně uváděny v průběhu dubna. Ceny ještě nebyly stanoveny.

Reklama