MWC: Samsung Galaxy Young, Galaxy Fame a Galaxy Express na živých fotkách

Reklama

Samsung představil na kongresu Mobile World Congress v Barceloně trojici zajímavých telefonů. Modely Galaxy Young a Galaxy Fame jsou určeny spíše mladým, čemuž odpovídá design i nízká cena. Galaxy Express zase podporuje LTE, pro nás bude zajímavý koncem roku.

Pokud jsem v článku o barcelonských novinkách Nokie říkal, že finský výrobce zaujal obřím stánkem, pro expozici Samsungu nemám dostatek výrazových prostředků. S původně jihokorejským všeumělem jste se mohli setkat v malém stánku před výstavištěm, v hale věnované dodavatelům sítí, v hale věnované obchodním jednáním a v neposlední řadě také na velmi velmi velké expozici v hale věnované koncovým přístrojům.

MWC13_Samsung_stanek

Abych zachoval tradici vtipných průpovídek – expozice Samsungu byla tak velká, že by na ní oko zkušeného učitele zeměpisu mohlo snadno demonstrovat zakřivení zeměkoule. Navíc byla napěchována novými přístroji i zajímavými službami.

Samsung Galaxy Young a Samsung Galaxy Fame jsou dva telefony s velmi podobnými parametry. Oba mají Android 4.1 o jehož chod se stará 1GHz procesor. Jelikož taková frekvence už dnes nikoho neohromí, prezentuje výrobce oba přístroje jako telefony pro mladé nenáročné uživatele.

MWC13_Samsung_GalaxyYoung_1

Tomu ostatně odpovídá i funkce Samsung Galaxy Game Hub Lite umožňující přístup k hrám, dále třeba možnost ovládat oba telefony prostřednictvím pohybových senzorů. Oba telefony by se měly prodávat také ve variantě pro dvě SIM karty, přičemž na jedné můžete používat datový paušál, na druhé přijímat hovory, zkrátka jak je libo.

MWC13_Samsung_GalaxyYoung_3MWC13_Samsung_GalaxyYoung_2

Samsung Galaxy Young má displej s úhlopříčkou 3,27″, jeho fotoaparát vytváří snímky s rozlišením 3 Mpx. Pro uložení dat je k dispozici úložiště o kapacitě 4 GB a samozřejmě libovolná cloudová služba. Počínaje dubnem si ho budete moci koupit i u nás v bílém, tmavě modrém, vínovém a stříbřitém provedení za cenu 3 799 Kč.

MWC13_Samsung_GalaxyYoung_5MWC13_Samsung_GalaxyYoung_4

Samsung Galaxy Fame nabídne 3,5″ displej a 5Mpx fotoaparát. Oproti modelu Galaxy Young bude mít volitelně NFC a také podporu ruského navigačního systému Glonass. V Češku ho opět seženete od dubna v perlově bílém a metalicky modrém provedení za cenu 4 999 Kč.

MWC13_Samsung_GalaxyFame_4MWC13_Samsung_GalaxyFame_3MWC13_Samsung_GalaxyFame_2MWC13_Samsung_GalaxyFame_1

Třetí novinkou je Samsung Galaxy Express, mobil prezentovaný jako přístroj zpřístupňující LTE širokým masám zákazníků. Fakt je ten, že nabídne Android poháněný dvoujádrovým 1,2GHz procesorem. Pro zobrazování informací má k dispozici 4,5″ displej, jistě na něm dobře vyniknou fotky z 5Mpx fotoaparátu.

MWC13_Samsung_GalaxyExpress_1MWC13_Samsung_GalaxyExpress_4

Kromě již zmíněného LTE (frekvence 800, 900, 1800 a 2600 MHz) zvládá také GPRS, EDGE, 3G a HSPA+, takže o rychlá data nebudete mít nouzi ani v Česku, kde to zatím s LTE sítěmi není úplně dobré a až do skončení aukce frekvencí to o moc lepší nebude.

MWC13_Samsung_GalaxyExpress_3MWC13_Samsung_GalaxyExpress_2

Dobrá zpráva je, že pro uložení vlastních dat vám telefon nabídne 8 GB vnitřní paměti a podporu paměťových karet s kapacitou až 32 GB. Když k tomu připočtete aktuálně oblíbené cloudy, jako je Dropbox či SkyDrive, nemusíte se o nedostatek místa strachovat.

Reklama