MWC: Sony má další podvodní mobil Xperia M4 Aqua

Reklama

Japonská firma Sony představila na veletrhu MWC další z řady svých odolných mobilů. Jmenuje se Xperia M4 Aqua a kromě odolnosti proti vodě nabídne špičkový výkon a operační systém Android.

Hardwarově se jedná o přístroj s rozměry 146 × 73 × 7 a hmotností 140 g, který je vybaven osmijádrovým procesorem (frekvence 1,5 GHz na prvních čtyřech jádrech a 1,0 GHz na druhých čtyřech jádrech). Pro běh systému je k dispozici paměť RAM o kapacitě 2 GB, pro vlastní data máte možnost využít 8GB nebo 16GB uživatelské úložiště nebo prostor na paměťové kartě.

Sony_Xperia_M4_Aqua_1  Sony_Xperia_M4_Aqua_3

Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx a natáčí fullHD videa. Je samozřejmě vybaven autofokusem a bleskem, kromě redukce červených očí nebo stabilizátoru obrazu má celou řadu zajímavých doplňkových funkcí. Světelnost objektivu má hodnotu F2.0, fotoaparát automaticky rozpozná až 52 různých scenérií, takže i snímky fotografované za horšího osvětlení nebo v silném protisvětle jsou vždy krásně barevné a ostré. Čelní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx a natáčí videa s rozlišením 720p.

Sony_Xperia_M4_Aqua_4

Odolnost proti vodě je charakterizována normami IP65 a IP68. Mobil vydrží ponořen až 1,5 m pod vodou po dobu 30 minut, musí se ale jednat o vodu sladkou a nechlorovanou. V případě pádu do bazénu či do moře musíte telefon opláchnout sladkou vodou. Stejně jak je Xperia M4 Aqua odolná i proti prachu, ten ale mobilům takové problémy nedělá.

Sony_Xperia_M4_Aqua_5Sony_SBH70_2

Kromě vodotěsného telefonu představilo Sony také vodotěsná stereo sluchátka SBH70. Jsou vyrobena z odolného silikonu a nabízejí se v pěti zářivých barevných odstínech, takže je můžete sladit s ostatními doplňky.

Sony_SBH70_1Sony_Xperia_M4_Aqua_2

Reklama