MWC: V neděli začne mobilní průtrž

Reklama

Příští týden se od pondělí do čtvrtka bude konat v Barceloně Světový mobilní kongres, Mobile World Congress, MWC. Výrobci představují v rámci MWC řadu novinek, které se pak objevují na pultech obchodů několik dalších měsíců. Než celá akce vypukne, pojďte se podívat, co můžeme čekat.

Nokia si vrací

Po několika letech nenápadného ústupu z výstaviště se letos vrací dosavadní jednička v počtu prodaných mobilů, finská Nokia. Novinky budou představeny na tiskové konferenci v pondělí ráno a zatím je halí stín spekulací. Očekávají se nové modely s operačním systémem Windows Phone, které by doplnily řadu Lumia. Velmi nejasně se spekuluje i o tabletu s Windows Phone.

Vzhledem k současné snaze Nokie prosazovat výhradně Windows Phone zařízení bych neočekával žádné telefony se Symbianem, a pokud budou, tak jen jako doplněk někde v pozadí. Rozhodně bude v Barceloně potvrzeno, že se Lumia 900 dostane i do Evropy. Po představení na CESu se předpokládalo, že zůstane jen v americké verzi.

Propagační video uveřejněné Nokií těsně před veletrhem naznačuje, že se bude hodně mluvit o kvalitním focení a natáčení videa.

Nokia Lumia 900

Samsung jakožto mobilní dvojka je známý tím, že své nové modely chrlí v obrovském množství a nezávisle na aktuálně konaném veletrhu, přičemž do prodeje se jich ve skutečnosti dostane jen malá část. Viz představení Galaxy Mini 2 a Galaxy Ace 2 těsně před MWC. Původně se spekulovalo, že se v Barceloně objeví Samsung Galaxy SIII; výrobce to ale popírá a připravuje k této příležitosti údajně zvláštní akci.

Sony poprvé samostatně

Sony se poprvé bude prezentovat bez přídomku Ericsson. Nějaké telefony pod touto značkou už sice ukázal na CESu, tehdy ale ještě nebyl proces vykoupení švédského podílu zcela dokončen. Předpokládá se, že Sony uveden v Barceloně dvojici mobilů s Androidem pod názvy Sony Xperia P a Sony Xperia U. V každém případě představí Sony své novinky již v neděli odpoledne.

LG již dopředu oznámilo, že na MWC ukáže pokračovatele svého 3D telefonu, tentokrát pod označením LG Optimus 3D Max. Podrobněji jsme o něm informovali již dříve. Kromě toho se dočkáme designové koncepce smartphonů L-Style. V honbě za co nejrychlejším představením mobilů LG ukázalo také čtyřjádrový LG Optimus 4X HD. Největším lákadlem nedělní tiskové konference LG bude ale bezpochyby minitablet LG Optimus Vu s pětipalcovým displejem s rozlišením 1 024 × 768 bodů.

HTC se pokusí přilákat davy prvním čtyřjádrovým procesorem v mobilu. Uvidíme, jak rychle pojede Android 4 na HTC Endeavour. Snad by se měly objevit i herní mobily podporující hry pro PlayStation.

Tím samozřejmě výčet novinek ani zdaleka nekončí. Už v předvečer zahájení veletru se koná řada tiskových konferencí. V průběhu následujících čtyř dnů pak budeme mít jasno v tom, co nás v mobilním světe čeká řekněme v prvním pololetí. Pokud chcete mít všechny novinky z MWC pěkně pohromadě, uložte si do záložek adresu https://www.mobinfo.cz/stitek/mwc.

Reklama